1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech będzie on okazją do częstszego, systematycznego sięgania po tekst Pisma Świętego w naszych rodzinach. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby diecezjalne.
 2. W naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej Dzieci klas III. Otoczmy je oraz ich rodziny naszą modlitwą, prosząc przez przyczynę Matki Najświętszej i naszego świętego Patrona o głębokie umiłowanie Jezusa, którego będą przyjmować wiernie w Eucharystii przez całe życie.
 3. Wszystkich zapraszamy do udziały w nabożeństwach majowych w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 1800 w dni powszednie oraz o godzinie 1630 w niedziele. Szczególnie zachęcamy do udziału w nich dzieci i młodzież szkolną, a rodziców prosimy o zmobilizowanie ich o podjęcia się tego codziennego obowiązku. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji modlitwy przy kapliczkach przydrożnych i przydomowych. W tym tygodniu na codzienną mszę świętą i nabożeństwo majowe o godzinie 1800 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia.
 4. Następna Niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza będzie Światowym Dniem Modlitw
  o powołania. Módlmy się, aby i z naszej wspólnoty Pan upodobał sobie i powołał do służby w kapłaństwie i w życiu zakonnym młodych gotowych odpowiedzieć na to powołanie. Na mszy świętej o godzinie 1030 dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej.
 5. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie ks. Stanisław Trela. Składamy mu nasze
  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wstawiennictwa Świętego Patrona. Msza święta w jego intencji od Rady Duszpasterskiej będzie sprawowana o godzinie 1030. Uroczystość św. Stanisława wypadająca w tym roku w niedzielę, będzie przeniesiona na poniedziałek 9 maja.
 6. We wtorek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte według porządku
  niedzielnego. W czasie mszy świętej o godzinie 1030 będziemy się modlić za tegorocznych maturzystów prosząc o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów oraz właściwy wybór drogi życiowej.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630.
 8. W związku z kolejkami do spowiedzi w I piątek miesiąca, spowiedź dla dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej będzie w czwartek od godziny 1700. Prosimy o dostosowanie się do wyznaczonego terminu.
 9. Prosimy też o zgłaszanie chorych na I piątek miesiąca.
 10. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach: do św. Stanisława Kostki, Nowennie do MBNP oraz nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży bł. Karoliny Kózkówny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członkinie Róży św. Kingi.
 11. Rodzicom Dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. Dziękujemy również za ofiarę w ramach darów ołtarza, w wysokości 1500zł, na odnowienie relikwiarza św. Stanisława Kostki oraz zakup strojów liturgicznych dla LSO i DSM. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Kwiatowej.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele kultu religijnego i inwestycje parafialne, w sumie 5 ofiar na kwotę 1 800 zł oraz dwie ofiary na witraże w kwocie 4 000 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i przypominamy, że otaczamy ich naszą wspólną modlitwą w każdy piątek w czasie wieczornej mszy świętej zbiorowej.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.