01. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele diecezjalne. Przyszła niedziela będzie niedzielą inwestycyjną. Po mszy świętej sprawowanej o godzinie 900 odbędzie się wówczas zmiana tajemnic różańca świętego.
02. Rozpoczynamy miesiąc październik.
Dziś o godz. 1630 zapraszamy do udziału w pierwszym nabożeństwie różańcowym wszystkich naszych parafian, a szczególnie Rodziców z Dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej. Dziś otrzymają one poświęcone różańce.
W pozostałe dni tygodnia różaniec o godzinie 1700 a po nim msza święta.
Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzie brały w nich licznie udział, a rodziców prosimy o motywowanie i umożliwienie im tego.
W związku ze zmianą czasu sprawowania wieczornych nabożeństw ulegnie również zmianie czas urzędowania kancelarii parafialnej.
Od jutra będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 1600 do 1650.
    03. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać:
    w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów,
    we środę – św. Franciszka z Asyżu,
    we czwartek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę,
    w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Z tej racji o godzinie 1700 odbędzie się procesja różańcowa, a po jej zakończeniu sprawowana będzie msza święta.
    Podobna procesja odbędzie się również w niedzielę 8 października po mszy świętej o godzinie 1200. Nie będzie wówczas kazania, a w jego miejsce udamy się z modlitwą różańcową w procesji wokół naszego kościoła.
    04. Na czwartkowy różaniec i mszę świętą zapraszamy uczniów klas VII wraz z Rodzicami. Po mszy świętej krótkie spotkanie organizacyjne.
    05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
    We czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu.
    W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700, 1700 i 1900. Po wakacyjnej przerwie ponownie zapraszamy na dodatkową mszę świętą o godzinie 1900, wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w pozostałych nabożeństwach.
    Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600.
    Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630.
    W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.
    W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630.
    Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
    06. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    07. Z racji I czwartku i I piątku miesiąca kancelaria będzie nieczynna.
    08. W sobotę o godzinie 1000 spotkanie DSM oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, a także kandydatów i kandydatek do zaangażowania się w te formy duszpasterstwa dzieci i młodzieży.
    09. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Kingi. W miesiącu październiku modlitwę różańcową o godzinie 1700 prowadzić będą dzieci.
    10. Zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów na Diecezjalną Pielgrzymkę i spotkanie w Czarnym Potoku w przyszłą sobotę 7 października 2023r. Zapisy do środy włącznie w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
    11. Bóg zapłać dwóm osobom za ofiary złożone na: cele parafialne w kwocie 200 zł oraz na stacje Drogi Krzyżowej w kwocie 500 zł.
    12. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Fabrycznej nr 1 za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Fabrycznej nr 2.
    13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej. W tym tygodniu specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 12 zł.