XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.
 2. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele diecezjalne. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji błogosławieństwa pojazdów na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tych dwóch modlitw, które wiążą się z nawiedzeniem kościoła, należy dodać pozostałe warunki: wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego, wzbudzenie intencji zyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo (lub inna modlitwa).
 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. W poniedziałek zapraszamy na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
  Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800.
  Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 1750.
  W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800.
  Spowiedź św. i adoracja od godziny 1700.
  Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630.
  W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.
  W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730.
  Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
 6. Z racji I czwartku i I piątku miesiąca kancelaria będzie nieczynna.
 7. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. Święto Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzić 6 sierpnia w najbliższy piątek. Odpust w parafii Joworzna i Przyszowa.
 9. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna na potrzeby naszego kościoła. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 900.
 10. Msza św. w intencji mieszkańców bloku nr 70 przy ul. Piłsudskiego będzie sprawowana 6 listopada o godz. 700. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 74, klatka I i II za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 74, klatka III i IV.
 11. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 1700 do 1730 (godziny pracy kancelarii w sezonie urlopowym).
  Intencje mszalne można również zamawiać po Mszy świętej w zakrystii.

 12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa.