Świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy dzień Modlitw o Pokój. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest do dyspozycji Biskupa Tarnowskiego.


Przyszła niedziela będzie niedzielą budowlaną. Będzie ona również obchodzona jako Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia. W tradycji jednak śpiewanie kolęd przedłuża się aż do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego. Zachęcamy do pielęgnowania tej pięknej praktyki śpiewania kolęd w rodzinach.


Zapraszamy do udziały w cyklicznych nabożeństwach: poniedziałkowej nowennie do św. Stanisława Kostki oraz środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które rozpoczynają się rano oraz wieczorem przed Mszą świętą. Wracamy również do codziennej modlitwy różańcowej o 1630. O przewodniczenie tej modlitwie w najbliższym tygodniu prosimy Członków Róży św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte według porządku niedzielnego. Po mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Gotowe zestawy zawierające kredę oraz kadzidło będzie można nabyć w naszym kościele przy wejściu do kościoła za symboliczną złotówkę. Natomiast po powrocie do domów naznaczmy odrzwia naszych domostw napisem C+M+B 2023, co znaczy Chrystus mansjonem benedicat czyli Chrystus błogosławi nasz dom (mieszkanie). Drzwi naszych domów i mieszkań oznaczamy na znak przyjęcia Chrystusa do naszego domu. Składka z tej uroczystości zostanie przeznaczona na misje. Jest to również Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka.


W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą oraz w czasie mszy świętych w uroczystość Objawienia Pańskiego. W czwartek nabożeństwo z modlitwą o powołania o godzinach 600, 700 oraz 1700. W piątek nie będzie sprawowana msza święta wotywna o NSPJ z racji uroczystości Objawienia Pańskiego. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630.


Z racji trwającej kolędy i piątkowej Uroczystości, do chorych pragnących przyjąć Komunie świętą pierwszopiątkową udadzą się nadzwyczajni szafarze Najświętszego Sakramentu.


Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii: ofiarę 300 zł, która wpłynęła na konto parafialne oraz dwie ofiary przekazane indywidualnie w kwocie 500 zł. Wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim naszym ofiarodawcom i dobrodziejom.


Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin-Roli. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom Sowlin-Wygonu.


W niedzielę 8 stycznia zapraszamy do naszej świątyni na mszę świętą o godzinie 1030, a po jej zakończeniu na Jasełka Doliny Słomki. Zespół ten powstał w 2008r i liczy obecnie ok. 90 członków podzielonych na cztery grupy. Zespół ma na koncie występy w kraju i za granicą oraz udział w wielu przeglądach i festiwalach regionalnych. Najmłodsza grupa wystawi Jasełka przygotowane przez kierownictwo Zespołu. Również w najbliższą niedzielę zapraszamy na mszę święta o godzinie 1200 i koncert kolęd w wykonaniu Chóru LimaNovum działającym przy Limanowskim Domu Kultury.


Ochotnicza Straż Pożarna w Łososinie Górnej ogłasza nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dla młodzieży w wieku od 13 do 18 roku życia. Pierwsza zbiórka odbędzie się w budynku remizy OSP Łososina Górna w dniu 7 stycznia br. o godzinie 1530. Więcej informacji pod numerem 509 235 092. Zachęcamy i serdecznie zapraszamy w imieniu OSP.


Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej. Przypominamy, że cena Gościa Niedzielnego wynosi 10 zł/egz.