01. Przeżywamy dziś dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego po mszach świętych osoby pragnące wesprzeć tę inicjatywę będą mogły złożyć ofiary do puszek.
02. Dziś również Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Najlepiej Razem” działające w Dobrej organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Ozdoby wykonane przez członków i podopiecznych Stowarzyszenia są rozprowadzane przy naszym kościele, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie dogoterapii oraz hipoterapii dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobrej.
03. W środę 13 grudnia przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
04. W piątek na mszę świętą o godzinie 1700 zapraszamy do modlitwy wspólnej z Grupą św. Ojca Pio.
05. W sobotę o godzinie 700 będziemy modlić się z Apostolstwem Dusz Czyśćcowych, rozpoczniemy też nowennę do Dzieciątka Jezus.
06. Nie zapominajmy o codziennych nabożeństwach roratnich o godzinie 600 oraz 1700, a w sobotę o godzinie 600 i 700. Prośbę tę kierujemy do wszystkich, a szczególnie do rodziców dzieci i młodzieży, gdyż niepokoi nas niezwykle mała frekwencja na tych nabożeństwach. Zabierajmy ze sobą lampiony i włączajmy się w procesję rozpoczynającą każdą z tych mszy świętych.
07. W przyszłą niedzielę 17 grudnia, matki oczekujące potomstwa otrzymają specjalne błogosławieństwo na zakończenie każdej mszy świętej. Będziemy również błogosławić figury Dzieciątka Jezus i żłóbki oraz szopki do naszych domów. Bardzo prosimy o własnoręczne przygotowanie szopek, spośród których wzorem poprzedniego roku wybierzemy i nagrodzimy najpiękniejsze. Mile widziani są również sponsorzy, którzy zechcą przekazać fanty na nagrody dla uczestniczących w konkursie. Zachęcamy także do przygotowywania przydomowych szopek bożonarodzeniowych.
08. Przypominamy i ponawiamy zaproszenie Seniorów naszej parafii, na parafialną wigilię dla Seniora, która odbędzie się w sobotę 23 grudnia o godzinie 1400 w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy o przyjęcie tego zaproszenia, a wszystkich naszych parafian prosimy o zmobilizowanie oraz zgłaszanie Seniorów w zakrystii lub kancelarii.
09. Kierujemy również prośbę, aby każdy, kto w rodzinie lub w gronie przyjaciół zdecyduje się na bożonarodzeniowe wsparcie potrzebujących zechciał przekazać na przygotowanie jednej paczki kwotę 100 zł. Prosimy również o zgłaszanie osób, które takiej pomocy oczekują, a zdaniem naszych parafian zostały pominięte w roku ubiegłym. Dziękujemy wszystkim, którzy już w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na ten cel.
10. Dziękujemy za ofiary dziś zebrane i przeznaczone na inwestycje parafialne.
11. Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom: jubilatom za ofiarę 500 zł złożone na cele parafialne, ofiarę 400 zł, która wpłynęła na nasze parafialne konto oraz ofiarę 250 zł. złożoną w kancelarii.
12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Bujaka. Dziękujemy również za ofiarę na cele parafialne w kwocie 300 zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 14 czerwca o godzinie 600, a za Zmarłych z ich rodzin 19 czerwca, również o godzinie 600. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom Sowliny Rola.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Roman Wojcieszczak oraz śp. Edward Trojanowski. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.