1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600. Po południowych Gorzkich Żalach rozstrzygnięcie konkursu Palm.
 2. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Teresy Benedykty od Krzyża.
 3. Parafialna spowiedź święta będzie w poniedziałek, od godziny 830 do 1200, z półgodzinną przerwą od 1000 do 1030 oraz po południu od 1500 do 1800 z półgodzinną przerwą od 1630 do 1700. W pozostałe dni spowiadać będziemy poza parafią, dlatego nie będzie możliwości spowiedzi w naszej parafii. Prosimy respektować wyznaczone dni i godziny spowiedzi świętej.
 4. Przed nami uroczyste Triduum Paschalne, którego obchód jest sercem roku liturgicznego i źródłem wszelkich innych celebracji liturgicznych. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.
 5. We wtorek od godziny 800 do1300 wydawane będą paczki z pomocą świąteczną dla osób chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia.
 6. W środę udamy się w tradycyjnej pielgrzymce dziękczynnej do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Zbiórka w kościele o godzinie 1655, po błogosławieństwie pielgrzymi udadzą się do Bazyliki, natomiast w naszym kościele będzie nowenna do MBNP o godzinie 1700 oraz msza święta bezpośrednio po jej zakończeniu.
 7. W Wielki Czwartek na godzinę 1000 zapraszamy lektorów, ministrantów i kandydatów do pełnienia tych posług. Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana tylko wieczorem o godzinie 1800. Po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godziny 2200.
 8. W Wielki Piątek Kościół nie celebruje mszy świętej. Adoracja w Ciemnicy od godziny 600 do wieczornego nabożeństwa o godzinie 1800. Droga Krzyżowa będzie celebrowana o godzinie 800 oraz po południu o godzinie 1700. O godzinie 1500 będzie nabożeństwo i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Obrzędy liturgii Wielkiego Piątku rozpoczną się o godzinie 1800 a po nich przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali, adoracja krzyża oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2400. Ofiary zbierane przy okazji adoracji krzyża i przy grobie Pańskim przeznaczone będą na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wiernych abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły. Tradycyjnie od pokarmów mięsnych powstrzymujemy się aż do rezurekcji Zmartwychwstania Pańskiego.
 9. W Wielką Sobotę adoracja od godziny 600. Poświecenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, począwszy od godziny 800 do godziny 1200. Prosimy wszystkich uczestniczących o przyniesienie na wieczorną liturgię Wielkiej Soboty o godzinie 1900 paschalików lub świec.
 10. Rezurekcja będzie celebrowana w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 600. Nie będzie mszy świętej o godzinie 730.
 11. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą sprawowane według zwykłego porządku niedzielnego.
 12. Bóg zapłać ofiarodawcom:
  Fundatorom nagród w konkursie Palm: Panu Burmistrzowi Limanowej Władysławowi Biedzie oraz Wójtowi Gminy panu Janowi Skrzekutowi za przekazanie odpowiednio 800 oraz 300 zł; Państwu Marcie i Markowi Bednarczykom, którzy przekazali piłki i akcesoria sportowe; panu Pawłowi Grabowi i Sklepowi Motoryzacyjnemu CarShop za ofiarę 500 zł oraz anonimowym ofiarodawcom, którzy na ten cel złożyli 300 zł.
  Anonimowym ofiarodawcom, którzy na przygotowanie świątecznych paczek dla osób samotnych i potrzebujących z terenu naszej parafii złożyli 1700 zł.
  Pani Zofii Biedroń i Paniom z Lipowego, które przygotowały nieodpłatnie koronkowe koszyczki i serwetki wielkanocne
  oraz osobie, która na konto parafialne wpłaciła 100 zł.
  Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim ofiarodawcom, Bóg zapłać wszystkim Państwu!
 13. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Tarnowskiej pozostałej części. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Słopnic I.
 14. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Robert Stanisław Węgielski oraz śp. Teresa Tokarczyk. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…