REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA
REMONT DOLNEGO KOŚCIOŁA
REMONT PLEBANII

01. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu zwaną Laetare – Raduj się, Jerozolimo. Dzisiejsza składka jest składką inwestycyjną przeznaczoną na remont parafialnego kościoła.
02. Dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Józefowi Pajorowi za trud ich głoszenia i prosimy o rekolekcyjne błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni wzrastali w wierze na co dzień.
03. Panie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej rozprowadzają dziś przy kościele palmy i wielkanocne ozdoby. Dochód uzyskany z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność i wsparcie tego Ośrodka.
04. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 17 marca po mszach świętych o godzinach 900 i 1030 odbędzie się Koncert pasyjny Stabat Mater Dolorosa w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Po koncercie zbierane będą ofiary do puszek, które będą wyrazem wdzięczności za przyjazd wykonawców i wynagrodzeniem pozwalającym pokryć koszty podróży i zakwaterowania w Limanowej. Zapraszamy.
05. Również w przyszłą niedzielę kazanie wygłosi ks. Marcin Gryzło – kierownik Anteny Radia RDN. Będzie on prowadził także parafialne rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży w naszej parafii. Po mszach świętych niedzielnych będzie możliwość wsparcia do puszek naszej diecezjalnej rozgłośni.
06. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali w niedziele po mszy świętej o godzinie 1200 i o godzinie 1600 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 730, 1630 oraz 1900.
07. Zapraszamy do udziału w pozostałych cotygodniowych nabożeństwach Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Świętej Matki Teresy Benedykty od Krzyża. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Moniki, czyli Rodziców Dzieci Komunijnych.
08. Od środy zaczną się trzydniowe wielkopostne rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 2. Nauki i nabożeństwa rekolekcyjne będą się odbywać od środy do piątku w następujących godzinach:
  • dla uczniów klas V-VIII o godz. 900
  • dla uczniów klas I-IV o godzinie 1100.
Prosimy dzieci i młodzież o obowiązkowy udział w rekolekcjach, a rodziców prosimy o dopilnowanie, aby ich dzieci nie zwalniały się z tego obowiązku.
09. W środę na wieczorną mszę świętą i zebranie po jej zakończeniu zapraszamy Parafialny Zespół Caritas.
10. W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. O. Pio w czasie wieczornej mszy świętej.
11. W sobotę rozpoczniemy Triduum modlitw za mężczyzn i starszą młodzież męską przed uroczystością św. Józefa. W czasie mszy świętej o godzinie 700 będziemy modlić się z Apostolstwem dusz czyśćcowych za śp. Ks. Prałata Jana Bukowca i za dusze w czyśćcu cierpiące.
12. Dziękujemy za cztery ofiary złożone na cele parafialne w łącznej kwocie 700 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
13. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Tarnowskiej nry 2-10, ulic Skrudlak, Rzecznej i Moczarki. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Tarnowskiej pozostałą część.
14. Przy wejściu do kościoła można nabyć baranki i świece wielkanocne oraz bieżącą prasę katolicką.