XXVIII Niedziela Zwykła
10 października 2021r.

 1. Obchodzimy dziś kolejny Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej zbierane są ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana i naszej rodaczce s. Blance Sułkowskiej za dzisiejszą posługę w naszej parafii oraz zaprezentowanie charyzmatu swojego Zgromadzenia. Po mszy świętej można nabyć materiały, które Siostry przywiozły ze sobą.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone dziś na spłatę kredytu i cele inwestycyjne w naszej parafii, szczególnie spłatę należności za wybrukowanie parkingu – Bóg zapłać wszystkim naszym ofiarodawcom!
 4. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów i wypraszajmy dla nich wszelkie potrzebne łaski do realizacji ich odpowiedzialnego zadania kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Pamiętajmy również w modlitwie o naszych zmarłych nauczycielach i wychowawcach.
 5. W piątek w czasie wieczornej mszy świętej modlić się będziemy wspólnie z grupą modlitewną świętego Ojca Pio przedstawiając wszystkie intencje zanoszone przez wstawiennictwo św. O. Pio oraz polecając ks. Tadeusza Śmierciaka z okazji zbliżających się Imienin. Po mszy świętej zapraszamy młodzież na cotygodniowe spotkanie.
 6. W sobotę zachęcamy do modlitwy wspólnej Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w czasie mszy świętej o godz. 700. Zaś lektorów, ministrantów i aspirantów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy na spotkanie o godzinie 1000.
 7. Pamiętajmy o cyklicznych nabożeństwach: poniedziałkowej nowennie do św. Stanisława Kostki oraz środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rano i wieczorem.
 8. Cieszy nas udział dzieci w codziennej modlitwie różańcowej. Zachęcamy również młodzież i starszych do jeszcze liczniejszego i systematycznego uczestnictwa w tych nabożeństwach, a tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach wspólnych w kościele zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach.
 9. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej zachęcamy do stworzenia Róży Żywego Różańca, w ramach której będą towarzyszyć modlitwą swoim dzieciom w ich drodze wiary. Byłoby przepiękną tradycją, gdyby każdy rocznik dzieci i młodzieży miał wsparcie w modlitwie wspólnej swoich rodziców. Zapisy wszystkich chętnych w zakrystii.
 10. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie u tronu Limanowskiej Pani w sobotę 16 października. Zaś w niedzielę 17 października w Pasierbcu odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Szkolnych Kół Różańcowych i Róż Różańcowych Rodzin, w którym weźmie udział min. Madzia Buczek, założycielka PKRD (Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci). Szczegóły tych spotkań na plakatach w gablocie parafialnej.
 11. Bóg zapłać pewnej osobie za wpłatę na konto parafialne ofiary w wysokości 3000 zł. oraz trzem ofiarodawcom indywidualnym za złożenie ofiar w łącznej kwocie 500 zł. Dziękujemy również wszystkim, którzy wyrażają akceptację dla podejmowanych w parafii działań i swymi ofiarami je wspierają.
 12. Bóg zapłać Mieszkańcom ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do Państwa Wadowskich za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o podjęcie się troski o naszą świątynię Mieszkańców bloku nr 1 przy ul. Fabrycznej.
 13. Zbliża się miesiąc modlitwy za Zmarłych. Przy wejściu do kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny, o której mają być wymieniani Zmarli w czasie niedzielnej modlitwy. Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub u naszych kapłanów.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.