01. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Zechciejmy włączyć te intencje w naszą codzienną modlitwę.
02. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po mszach świętych zbierane będą do puszek ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
03. We Czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w miejsce modlitwy różańcowej przed wieczorną mszą świętą będziemy celebrować nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po mszy świętej zapraszamy Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie na plebanii.
04. W piątek 15 września rozpoczyna się w Bazylice limanowskiej Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej, szczegóły na afiszu. Wspólna pielgrzymka do sanktuarium wyruszy spod kościoła o godz. 1600. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. W sobotę z pielgrzymką do Bazyliki MBB w Limanowej udadzą się Dziewczęca Służba Maryjna oraz Liturgiczna Służba Ołtarza, a w niedzielę udamy się z wieńcem na uroczystości dożynkowe, by podziękować za tegoroczne zbiory. Dziękujemy Mieszkańcom z bloku przy ul. Piłsudskiego nr 82 za przygotowanie wieńca dożynkowego.
05. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach w poniedziałek, środę i piątek. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Świętej Rodziny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Matki Teresy Benedykty od Krzyża.
06. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1800 zapraszamy na wspólną modlitwę z Grupą modlitewną św. Ojca Pio.
07. W sobotę na mszę świętą o godzinie 700 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Apostolatem Dusz Czyśćcowych za dusze w czyśćcu cierpiące i za śp. ks. prałata Jana Bukowca.
08. W przyszłą niedzielę w czasie mszy o godzinie 12:00 będziemy się modlić w intencji ks. Mateusza Kaźmierka z racji zbliżających się Imienin, od Wspólnoty Kapłańskiej oraz Rady Duszpasterskiej.
09. W sobotę, 30 września odbędzie się doroczna pielgrzymka i spotkanie wspólnot Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z terenu Diecezji Tarnowskiej w Łękawicy koło Tarnowa. Rozpocznie się o 930 a planowane zakończenie będzie o 1430. W programie spotkania: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec za zmarłych i konferencja, msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego, poczęstunek oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia na zakończenie o godzinie 1400. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na te uroczystości. Serdecznie zachęcamy do zapisywania się i udziału we wspólnej modlitwie nie tylko członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, ale wszystkich, którzy pragnęliby wziąć udział w tym spotkaniu. Zapisy w zakrystii.
10. Bóg zapłać rodzinom Jubilatów, którzy na potrzeby Kościoła złożyli ofiary odpowiednio: 400 i 1 000 zł. Dziękujemy również ofiarodawcom, którzy na ten cel złożyli odpowiednio: 200, 500 i 1 000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.
11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego 82, klatka III i IV za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, od Państwa Pasionków do Państwa Twarogów.
12. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysław Garcarz, Jakub Wajda oraz Elżbieta Bulanda. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.