01. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała.
Procesje eucharystyczne wokół kościoła dziś o godzinie 1630, a w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 1800.
Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

02. Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią dziś po każdej mszy świętej zbierane są do puszek ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

03. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach.
Nabożeństwa Czerwcowe przez cały miesiąc w dni powszednie o godzinie 1800, a w oktawie Bożego Ciała w czasie procesji eucharystycznej.

04. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia procesji w Uroczystość Bożego Ciała.
Mieszkańcom ulic: Granicznej, Błękitnej, Darniowej, Pod Górą, Ceglarskiej, Zacisze, Miłej, Wierzbowej i Metalowców za przygotowanie ołtarzy, służbie kościelnej i liturgicznej, panom kościelnemu i organiście, chórowi parafialnemu, Panom noszącym baldachim, wszystkim noszącym feretrony, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz Służbie Maryjnej. Dziękujemy rodzicom za zadbanie o czynny udział dzieci w procesji, kapłanom i klerykowi Michałowi za przygotowanie uroczystości. Nadzwyczajnym szafarzom za posługę przy ołtarzu oraz ufundowanie drzewców do chorągwi Chrystusa Króla i Matki Bożej Fatimskiej, panu Andrzejowi Sowie za ich wykonanie.
Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

05. Bóg zapłać uczestnikom nabożeństw majowych i czerwcowych przy kapliczce na Roli za ofiarę na cele parafialne w kwocie 250 zł, Mieszkańcom ul. Zacisze, Miłej i Wierzbowej za ofiarę na stacje Drogi Krzyżowej w kwocie 200 zł oraz Mieszkańcom ul. Granicznej pozostała część , Darniowej i pod Górą za ofiarę na stacje Drogi Krzyżowej w kwocie 130 zł. Ruchowi Szensztackiemu dziękujemy za ofiarę na misje w kwocie 500 zł.

06. We czwartek przypada również 11. rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie Księdza Biskupa i polecajmy jego posługę Bożej Opatrzności.

07. W piątek 16 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Procesja eucharystyczna i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godzinie 1800.
Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post.
W czasie wieczornej mszy świętej będziemy się modlić we wszystkich intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

08. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W czasie mszy świętej o godzinie 700 modlić się będziemy z Apostolstwem Dusz Czyśćcowych za dusze w czyśćcu cierpiące oraz polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu śp. Ks. Prałata Jana Bukowca.

09. W najbliższą sobotę 17 czerwca świętować będziemy Wiosenny Dzień Zmarłych.
O godzinie 1715 wyruszy z Bazyliki w Limanowej procesja na cmentarz, gdzie o godzinie 1800 sprawowana będzie msza święta.
Wszyscy pragnący uczestniczyć we mszy świętej proszeni są o zgromadzenie się na czas jej sprawowania w kaplicy i wokoło niej, gdyż nie będzie możliwości nagłośnienia całej przestrzeni cmentarza.

10. W przyszłą niedzielę świętować będziemy Diecezjalne Święto Rodziny.

11. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Męskiej św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Rodziny.

12. Mieszkańcom ulicy Lipowej dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Dziękujemy również za ofiarę na Stacje Drogi Krzyżowej w kwocie 200 zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 2 grudnia o godzinie 1700. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej nr 10 i nr 12.

13. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Cisak.
Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godzinie 1500. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.