01. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.

02. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W przyszłą zaś niedzielę, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, będziemy błogosławić matki oczekujące dziecka, figury Dzieciątka Jezus i żłóbki oraz szopki do naszych domów. Prosimy o złożenie podpisanych szopek biorących udział w konkursie do soboty, do godziny 1100 w salce naszej parafialnej kawiarenki w dolnym kościele. Najpiękniejsze szopki zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 18 grudnia po mszy świętej o godzinie 1200. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

03. We wtorek będziemy się modlić za ofiary stanu wojennego.

04. W piątek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, jako bezpośrednie przygotowanie przed uroczystością Bożego Narodzenia.

05. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie przed każdą mszą świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment i nie planujmy jej np. w bazylice limanowskiej, gdyż może to być niemożliwe ze względu na dużą liczbę penitentów i narzucane limity i ograniczenia. Całodzienna spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w środę 21 grudnia.

06. Zapraszamy i zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach roratnich o godzinie 600 oraz 1700, a w sobotę o godzinie 600 i 700.

07. W piątek o godzinie 1700 comiesięczna modlitwa z Grupą św. Ojca Pio. Zaś w sobotę o godzinie 700 modlitwa wspólna Apostolstwa Pomocy Duszom czyśćcowym. Zapraszamy do modlitwy.

08. W sobotę na godzinę 1000 zapraszamy na cotygodniowe spotkanie DSM oraz LSO.

09. W sobotę również udamy się z sakramentem pojednania i Komunią świętą do chorych. Prosimy zgłaszać chorych pragnących skorzystać z sakramentu pokuty do środy włącznie. W święta nadzwyczajni szafarze Eucharystii udadzą się z Komunią Świętą do chorych pragnących przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. W styczniu, z racji świąt oraz kolędy nie będzie specjalnych odwiedzin chorych. Do chorych pragnących przyjąć Komunię Świętą w pierwszy piątek miesiąca udadzą się nadzwyczajni szafarze.

10. Przypominamy, że zgodnie z ubiegłotygodniową informacją są dziś wystawione przed ołtarzem serduszka w liczbie osób potrzebujących wsparcia świątecznego. Każdy, kto w rodzinie lub w gronie przyjaciół zdecydował się na ich wsparcie może zabrać serduszko, przekazując na przygotowanie jednej paczki kwotę 100 zł oraz zapisując swoje dane na odwrocie serca..

11. Raz jeszcze przypominamy i ponawiamy zaproszenie Seniorów naszej parafii, osoby samotnie żyjące, samotnie mieszkających małżonków oraz chorych na parafialną wigilię dla Seniora, która odbędzie się w piątek 23 grudnia o godzinie 1400 w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy o przyjęcie tego zaproszenia, a wszystkich naszych parafian prosimy o zmobilizowanie oraz zgłaszanie Seniorów w zakrystii lub kancelarii.

12. Bóg zapłać za dwie ofiary przekazane na cele parafialne w kwocie 600 zł oraz ofiarę 300 złotową na Caritas.

13. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Metalowców. Dziękujemy również za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 340 zł. Msza święta w intencji rodzin sprzątających będzie sprawowana 10 marca 2023r. o godzinie 600, a za Zmarłych z tych rodzin będzie sprawowana 15 marca 2023r. o godzinie 600. Bóg zapłać! Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Lisiej, Myconia i Wójtowicza.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom.