II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 1500 msza święta z koronką do Bożego Miłosierdzia. (Transmisja w internecie). Z racji dzisiejszego święta można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Otoczmy modlitwą i wesprzyjmy pomocą wszystkich potrzebujących, szczególnie chorych, samotnych i starszych.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, z których spłacamy zobowiązania kredytowe i wspieramy parafialne inwestycje.
 4. Od jutra przechodzimy na czas letni sprawowania mszy świętych, to znaczy, że msza święta wieczorna w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 18:00. W związku z tym ulegają również zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku (poza pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca) od godziny 17:00-17:50. Natomiast popołudniowa msza święta w niedzielę będzie sprawowana przez cały rok o godzinie 17:00.
 5. Trzecią Niedzielę Wielkanocną, 18 kwietnia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
 6. Środa 14 kwietnia jest Świętem Chrztu Polski. Podkreślając wagę tego wydarzenia wywieśmy flagi narodowe i flagi papieskie, o ile takimi dysponujemy.
 7. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w cyklicznych nabożeństwach:
  – Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP w niedziele o godz. 5:40
  – Nowennie do św. Stanisława Kostki w poniedziałek i do MBNP w środę przed mszą świętą o godzinie 7:00 i 18:00
  – Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia w piątek, w łączności z wieczorną mszą świętą.
  – Koronce do Bożego Miłosierdzia codziennie o godzinie 5:40 i różańcu o godzinie 6:30 oraz 17:30.
 8. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na wieczorną mszę świętą w czwartek i spotkanie organizacyjne po mszy świętej.
 9. W piątek w czasie wieczornej mszy świętej będziemy się modlić wspólnie z Grupą św. Ojca Pio. Zapraszamy.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wielorakie wsparcie dla parafii, także materialne. Na cele parafialne wpłynęło pięć ofiar w kwocie 1500zł, dwie ofiary na prace brukarskie w kwocie 300zł oraz ofiara na misje od Ruchu Szensztackiego w wysokości 250zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 11. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Kwiatowej za posprzątanie kościoła oraz ofiarę 70zł na cele parafialne. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Zadziele.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. Z racji pogrzebu śp. Stanisławy Winiewskiej zostały zamówione następujące msze święte, które nie zostały odczytane w dniu pogrzebu:
  – od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej
  – od Alberta Golonki
  – od Doroty i Stanisława Golonków
  – od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej
  – od Wiesława Wójtowicza z Rodziną
  – od Bogumiły i Janusza Wojsów z rodziną
  – od Marii i Antoniego Forgiel
  – od Reginy i Darka Forgiel z dziećmi
  – od Zofii i Kazimierza Pociecha

 14. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Władysław Gołąb. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.