XV Niedziela Zwykła 11 lipca 2021r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań kredytowych oraz na inwestycje parafialne. Aktualnie wykonujemy parking i ogrodzenie naszego kościoła. Raz jeszcze przepraszamy za niedogodności z tym związane. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedziele do puszek na operację Klaudii Mistarz z Wierzbanowej. Rodzina zebrała w sumie 7 003zł, 23 gr. i 14 euro. Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców będzie sprawowana, zgodnie z prośbą Rodziny Klaudii, w niedzielę 7 listopada o godzinie 1200.
 2. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po mszach świętych zaś będą zbierane do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, która 24 czerwca przeszła na terenach Sądecczyzny.
 3. W przyszłą niedzielę wraz z naszym rodakiem Księdzem Pawłem Winiewskim będziemy dziękować Panu Bogu za 30 lat jego kapłańskiej posługi. Ksiądz Jubilat będzie sprawował uroczystą mszę świętą o godzinie 1200. Serdecznie zapraszamy.
 4. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  – w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męczennika
  – we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.
  – we czwartek świętego Bonawenturę bp. i doktora Kościoła
  – w piątek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel
 5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. W poniedziałek na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. W środę na spotkanie po wieczornej mszy świętej zapraszamy Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. W piątek na wieczornej mszy świętej będziemy się modlić wspólnie z Grupą św. Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież.
 8. W dniach 17-25 sierpnia br. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę pod hasłem: Eucharystia daje życie. W tym roku z uwagi na szczególne uwarunkowania związane z epidemią koronawirusa, pielgrzymka odbędzie się w sposób sztafetowy. Grupa 15 św. Jacka, będzie pielgrzymowała 21 sierpnia, tj. piąty dzień pielgrzymki. Zapisy w kancelarii parafialnej parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej w godzinach urzędowania. Koszt udziału 50 zł. osoba dorosła, 25 zł. dziecko.
 9. Bóg zapłać za indywidualną wpłatę na konto parafialne w kwocie 100zł., jedną ofiarę indywidualną w kwocie 1000zł oraz dwie ofiary w łącznej kwocie 300zł. Bóg zapłać również Czcicielom Matki Bożej z Szensztatu za ofiarę na misje w kwocie 340zł. Niech Pan Bóg wynagradza ofiarność i zaangażowanie w utrzymanie parafii i naszej świątyni.
 10. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Piłsudskiego blok nr 68, klatka I i II za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Dziękujemy również za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 480zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 10 września o godzinie 700.  Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego blok nr 68, klatka III i IV.
 11. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 1700 do 1730. Intencje mszalne można również zamawiać po mszy świętej w zakrystii.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Król. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!