01. Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Rozpoczyna się również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po mszy świętej o godzinie 900 zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje parafialne. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
02. Przeżywamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, wprowadzające nas w ducha Wielkiego Postu. Dzisiaj od godziny 1300 do 1700 adoracja według następującego porządku:
  • 1300-1400: mieszkańcy ul. Piłsudskiego, bloków: 68, 70, 74, 76, 78, 80 oraz 82;
  • 1400-1500: mieszkańcy ul. Witosa bloków nr 1, 3, 7, 9, domów wokół starej kaplicy, ul. Piłsudskiego od P. Pasionków do ronda oraz ul. Fabrycznej bloki nr 1, 2 i 4.;
  • 1500-1600: mieszkańcy ul. Granicznej z ulicami przyległymi, ul. Wierzbowej, ul. Miłej, ul. Zacisze z ulicami przyległymi, ul. Witosa, ul. Piłsudskiego od DPS do P. Wadowskich;
  • 1600-1700: mieszkańcy ul. Willowej po obu stronach z willami i domów za willami oraz Osiedla Metalowców.
Bardzo prosimy o liczne zaangażowanie się w adorację według wyznaczonych rejonów.
03. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Józefa. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Jana Pawła II.
04. Najbliższa środa 14 lutego rozpocznie w liturgii okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja – powstrzymujemy się od potraw mięsnych oraz spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta a dwa lekkie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy świętej, które będą sprawowane jak co roku o godzinie 600, 730, 900, 1030, 1530 i 1700. Składka w Środę Popielcową przeznaczona będzie na cele charytatywne, jako nasza jałmużna postna. Od środy 14 do niedzieli 18 lutego trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
05. Zgodnie z przykazaniami kościelnymi, każdy katolik ma obowiązek – pod grzechem ciężkim – przynajmniej raz w roku wyspowiadać się, a w „okresie wielkanocnym” przyjąć Komunię św. Temu obowiązkowi należy zadośćuczynić w okresie od Środy Popielcowej do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
06. Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 540.
07. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu będą sprawowane dwukrotnie: bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600, a bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Majchrzak.
08. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godzinie 700, o 1630 oraz 1900 – prowadzona przez młodzież. Kwestę na rzecz pomocy potrzebującym, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej, będą prowadzić podczas każdej Drogi Krzyżowej członkowie Parafialnego Oddziału Caritas.
09. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1700 będziemy się modlić wspólnie z Grupą św. O. Pio.
10. W sobotę na godzinę 700 zapraszamy Członków Apostolstwa Dusz Czyśćcowych i wszystkich pragnących się włączyć w to apostolstwo. W czasie tej mszy świętej będziemy się też modlić za śp. Ks. Prałata Jana Bukowca.
11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Willowej nry 4 i 5. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Willowej nr 2 i domy za Willami.
12. Dziękujemy za ofiarę 600 złotową na stacje Drogi Krzyżowej i ofiarę 100 euro na ten sam cel oraz 500 złotową na witraże. Bóg zapłać również za cztery ofiary indywidualne na potrzeby parafii w łącznej kwocie 2 200 zł.
13. Zachęcamy do nabywania oraz lektury prasy katolickiej.
14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Jankowiak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!