01. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Zechciejmy włączyć te intencje w naszą codzienną modlitwę.
02. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po mszach świętych zbierane będą do puszek ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
03. We środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w miejsce modlitwy różańcowej przed wieczorną mszą świętą będziemy celebrować nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po mszy świętej na pierwsze spotkanie zapraszamy dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. Będzie to spotkanie organizacyjne przed czekającą dzieci uroczystością I Spowiedzi i I Komunii Świętej.
04. We czwartek 15 września rozpoczyna się w Bazylice limanowskiej Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej, szczegóły na afiszu. Wspólna pielgrzymka do sanktuarium wyruszy spod kościoła o godz. 1600. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. W niedzielę zaś udamy się z wieńcem na uroczystości dożynkowe, by podziękować za tegoroczne zbiory. Dziękujemy Mieszkańcom z bloków przy ul. Piłsudskiego nry 78 i 80 za przygotowanie wieńca dożynkowego.
05. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach w poniedziałek, środę i piątek. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Rodziny.
06. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1800 zapraszamy na wspólną modlitwę z Grupą modlitewną św. Ojca Pio. Po mszy świętej zapraszamy na spotkanie Młodzież naszej parafii.
07. W sobotę na mszę świętą o godzinie 700 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Apostolatem Dusz Czyśćcowych za dusze w czyśćcu cierpiące i za śp. ks. prałata Jana Bukowca.
08. Również w sobotę na godzinę 1000 zapraszamy na spotkanie Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich kandydatów do posługi ministranta i lektora. O godzinie 1000 obędzie się również spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz kandydatek do tej posługi. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz prosimy rodziców o mobilizowanie swoich dzieci do podjęcia się tych obowiązków.
09. W sobotę, 24 września odbędzie się doroczna pielgrzymka i spotkanie wspólnot Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z terenu Diecezji Tarnowskiej w tarnowskiej katedrze. Rozpocznie się o 930 a planowane zakończenie będzie o 1430. W programie spotkania: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec za zmarłych i konferencja, msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego, poczęstunek oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia na zakończenie o godzinie 1400. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na te uroczystości. Serdecznie zachęcamy do zapisywania się i udziału we wspólnej modlitwie nie tylko członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, ale wszystkich, którzy pragnęliby wziąć udział w tym spotkaniu. Zapisy w zakrystii.
10. Bóg zapłać za dwie ofiary pięciusetzłotowe złożone na potrzeby parafii oraz jedną ofiarę stuzłotową na misje. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.
11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 80 za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom bloku nr 82 przy ul. Piłsudskiego, klatka I i II.
12. W naszej świątyni przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej i obrazem Pana Jezusa miłosiernego pojawiły się świece wotywne. Zapalenie Wotywnego Światła jest wyrazem naszej wiary i zaufania w Matczyne wstawiennictwo Maryi i Bożą Opatrzność, a świeca wotywna wyraża naszą nieustanną obecność przed Obliczem Jezusa i Jego Matki, która wstawia się w powierzonych Jej przez nas intencjach, nawet jeśli jesteśmy poza kościołem, zajęci pracą i troską o codzienne życie.
13. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.