1. Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii świętej wielkanocnej, kto nie dopełnił tego obowiązku powinien to uczynić jeszcze dziś. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na potrzeby parafialne i po mszy świętej do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
 2. W środę 15 czerwca przypada 10. rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w tym dniu o naszym Pasterzu i wypraszajmy dla niego potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego w prowadzeniu diecezji.
 3. We czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godzinie: 600, 730, 900, 1030 i po południu o godzinie 1700. Z procesją do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła, udamy się po mszy świętej sprawowanej o godzinie 1030. W procesji powinni wziąć udział wszyscy parafianie. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a rodziców bardzo prosimy o przygotowanie dzieci. W tym dniu wspólnie z ks. Mateuszem Jaśkiewiczem będziemy przeżywać jego mszę święta prymicyjną w naszej wspólnocie. Ks. Mateusz wygłosi w tym dniu kazanie i będzie przewodniczył uroczystej mszy świętej i procesji o godzinie 1030. Składka w Uroczystość Bożego Ciała przeznaczona będzie na hospicja i inne dzieła charytatywne.
 4. Po raz pierwszy od czasu pandemii udamy się w procesji tradycyjną trasą do figury Matki Bożej na miejscu dawnej kaplicy. Prosimy o udekorowanie okien i balkonów naszych domów i mieszkań nie tylko na trasie procesji, ale we wszystkich domach i mieszkaniach naszej parafii, by złożyć publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
 5. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie kierujemy to zaproszenie do dzieci i młodzieży, a rodziców prosimy, aby przekazywali umiłowanie Eucharystii swoim dzieciom i wnukom.
 6. W piątek o godzinie 1800 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Grupą św. Ojca Pio, a w sobotę o godzinie 700 z Apostolstwem dusz czyśćcowych.
 7. W przyszłą niedzielę 19 czerwca odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Ks. Biskup skierował na ten dzień zaproszenie do wszystkich Rodzin: Drodzy Diecezjanie! Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu. Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”. W tym roku nasze świętowanie wpisze się w zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnym Roku Rodziny. Drogie mojemu sercu Rodziny! Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 18 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo drogi krzyżowej zaś o godz. 1800 będzie celebrowana Msza święta. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 1030 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 1100 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 1600 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
 8. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Męskiej św. Józefa. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Jana Pawła II.
 9. Bóg zapłać za cztery ofiary indywidualne na cele parafialne i witraże, w łącznej kwocie 1400 zł.
 10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Łokietka. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom Lipowego, część I.
 11. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Papież, Anna Gawlik oraz posługujący przed laty jako wikariusz w naszej parafii ks. Wacław Paterak. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.