1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą budowlaną. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Dziś również, po każdej mszy świętej matki oczekujące potomstwa, otrzymają specjalne błogosławieństwo, a młodzież rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W przyszłą zaś niedzielę, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, będziemy błogosławić figury Dzieciątka Jezus i żłóbki oraz szopki do naszych domów. Prosimy o złożenie podpisanych szopek biorących udział w konkursie do soboty, do godziny 1100 w salce naszej parafialnej kawiarenki w dolnym kościele. Najpiękniejsze szopki zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 19 grudnia po mszy świętej o godzinie 1200. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
 3. Jutro będziemy się modlić za ofiary stanu wojennego. Jak zapewne słyszeliśmy z komunikatów medialnych, możemy włączyć się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu
  wojennego. Zapal Światło wolności”
  . Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów i mieszkań zapalonych świec lub świateł.
 4. W czwartek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, jako bezpośrednie przygotowanie przed uroczystością Bożego Narodzenia.
 5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie przed każdą mszą świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment i nie planujmy jej np. w bazylice limanowskiej, gdyż może to być niemożliwe ze względu na dużą liczbę penitentów i narzucane limity i ograniczenia.
 6. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XI Forum Formacyjne „Pokój wam”, które odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2022 r. na Arenie „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, ks. Krzysztof Porosło, ks. Piotr Spyra oraz prof. Aleksander Bańka. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy
 7. Od 11 do 15 grudnia br. w Bazylice w Limanowej odbędą się, prowadzone przez pana Mieczysława Guzewicza, Adwentowe refleksje o małżeństwie i rodzinie. Tematy konferencji podane są na afiszu zamieszczonym w gablocie parafialnej.
 8. Dziękujemy Firmie PHU LIMSTAL Pana Marcina Wojtasa za wykonanie uchwytów i instalację znaków przy naszym parafialnym parkingu.
 9. Zapraszamy i zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach roratnich o godzinie 600 oraz 1700, a w sobotę o godzinie 600 i 700.
 10. W piątek o godzinie 1700 comiesięczna modlitwa z Grupą św. Ojca Pio. Zaś w sobotę o godzinie 700 modlitwa wspólna Apostolstwa Pomocy Duszom czyśćcowym. Zapraszamy do modlitwy.
 11. W sobotę na godzinę 1000 zapraszamy na cotygodniowe spotkanie DSM oraz LSO.
 12. Informujemy, że ze względu na ograniczenia pandemiczne wzorem roku poprzedniego nie będzie w naszej parafii tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Będą wyznaczone nabożeństwa dla poszczególnych rejonów parafii oraz zostaną przygotowane formularze błogosławieństwa w rodzinie wraz z wodą święconą.
 13. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na cele inwestycyjne: jedną ofiarę indywidualną w kwocie 200 zł oraz cztery ofiary wpłacone na konto parafialne w łącznej kwocie 800 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 14. Przypominamy, że zgodnie z ubiegłotygodniową informacją są dziś wystawione przed ołtarzem serduszka w liczbie osób potrzebujących wsparcia świątecznego. Każdy, kto w rodzinie lub w gronie przyjaciół zdecydował się na ich wsparcie może zabrać serduszko, przekazując na przygotowanie jednaj paczki kwotę 100 zł oraz zapisując dane osób udzielających konkretnego wsparcia na odwrocie serca. Osoby te zostaną umieszczone na liście ofiarodawców zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej.
 15. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Metalowców. Dziękujemy również za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 350 zł. Msza święta w intencji rodzin sprzątających i za Zmarłych z tych rodzin będzie sprawowana 11 marca o godzinie 700. Bóg zapłać! Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Lisiej, Myconia i Wójtowicza.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, świec oraz opłatków na stół wigilijny. Są już do nabycia również duże świece.