REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA

01. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś w czasie mszy świętej o godzinie 1030 dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii świętej. Niech będzie to również okazja do naszego dziękczynienia za możliwość karmienia się Ciałem Pańskim.
02. Dzisiejsza składka inwestycyjna zostanie przeznaczona na zakup tabernaculum do nowego ołtarza. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy Mieszkańcom os. Metalowców i ulic przyległych za złożenie na ten cel 1 710 zł.
03. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
04. W czwartek przypada w liturgii święto św. Andrzeja Boboli. Jest to również dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w naszych modlitwach o jego osobie i posłudze pasterskiej i wypraszajmy potrzebne dla niego łaski.
05. W piątek o godzinie 1800 modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Zaś na spotkanie godzinie 19:00 zapraszamy młodych z parafialnej grupy młodzieżowej oraz wszystkich pragnących się włączyć w jej działalność.
06. W sobotę w czasie mszy świętej o godzinie 700 modlić się będziemy z Apostolatem Duch Czyśćcowych za śp. Ks. Prałata Jana Bukowca i za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
07. W przyszłą niedzielę – 19 maja podczas mszy świętej o godzinie 1030 oprawę muzyczną zapewni Dziecięca Kapela Lachowska ze Studia Muzyki Pani Iwony Cichoń. Zaprezentują pieśni maryjne. Zapraszamy.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Józefa.
09. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na zakup tabernaculum i prace remontowe w parafii, w sumie 3 700 zł. Dziękujemy Ruchowi Szensztackiemu za ofiary na misje w kwocie 710 zł.
10. Serdeczne podziękowania składamy Prezesowi i Zarządowi Banku Spółdzielczego w Limanowej za darowiznę w wysokości 2 000 zł z przeznaczeniem na remont ołtarza w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Stromej, Suchej i Kamiennej. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej lewa strona od pani Janczowej.
12. 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy na tę uroczystość prosimy:

• Ołtarz I: Mieszkańcy ulic: Lisiej, Myconia i Wójtowicza
• Ołtarz II: Mieszkańcy ul. Bujaka
• Ołtarz III: Mieszkańcy Sowlin Roli
• Ołtarz IV: Mieszkańcy Sowlin Wygonu

13. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Krużlowej organizuje Pielgrzymkę Śladami Bożego Miłosierdzia i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Podlasie i Litwę w dniach 25-28 czerwca 2024. W programie pielgrzymki przewidziane są: Białystok – Święta Woda – Sokółka – rejs Kanałem Augustowskim – Studzieniczna – Wigry – Kowno – Szydłowo – Wilno – Troki – Święta Lipka – Stoczek Klasztorny – Gietrzwałd. Cena 1 320 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki zamieszczony jest w gablotach parafialnych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
14. W październiku 2023r. rozpoczęło swoją działalność Centrum Zdrowia Psychicznego dla powiatu limanowskiego mieszczące się w budynku Szpitala Powiatowego w Limanowej przy ul. Piłsudskiego 61 oraz ul. Witosa 3/2. Udziela ono pomocy każdemu dorosłemu mieszkańcowi powiatu limanowskiego w różnych formach terapeutycznych bez skierowań i wcześniejszych rejestracji terminów. Szczegóły w gablotach parafialnych.
15. W gablotach znajdują się również foldery z ofertą Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie z filią w Żmiącej skierowaną do kandydatów do adopcji dziecka, rodzin adopcyjnych, osób adoptowanych oraz kobiet rozważających pozostawienie dziecka do adopcji.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.