1. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na inwestycje parafialne. Informujemy, że w przygotowaniu jest projekt witraży i stacji Drogi Krzyżowej do naszego kościoła, który przygotowują panowie Kauczyńscy – projektanci wystroju kościoła min. w Mordarce, Słopnicach Górnych czy Szczawie. Projekt po przygotowaniu musi zostać przedstawiony do akceptacji komisji kościelnej w Tarnowie i dopiero wtedy będziemy mogli przystąpić do jego realizacji.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    – W Gorzkich Żalach dziś i w każdą niedzielę bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600 – przypominamy, że msza wieczorna sprawowana jest bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali, a więc ok godziny 1640.
    – w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek po mszy świętej o godzinie 700, o godzinie 1630 oraz 1900.
  3. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach: do św. Stanisława Kostki, Nowennie do MBNP oraz nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Rodziny.
  4. W piątek w czasie wieczornej mszy świętej o godzinie 1700 będziemy się modlić wspólnie z Grupą św. Ojca Pio, we wszystkich intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo tego Świętego.
  5. W sobotę o godzinie 700 modlitwa za śp. Księdza prałata Jana Bukowca i za dusze w czyśćcu cierpiące wspólnie z Apostolstwem Dusz Czyśćcowych. O godzinie 1000 jak co tydzień spotkanie LSO, DSM oraz scholki parafialnej.
  6. Uroczystość Św. Józefa przypadająca w niedzielę 19 marca przeniesiona jest w tym roku w liturgii na poniedziałek 20 marca.
  7. Dziękujemy za dwie ofiary, które wpłynęły na konto parafialne, jedna na cele kultu religijnego w kwocie 1 000 zł oraz jedna na witraże w kwocie 200 zł.
  8. Pragniemy poinformować, że wzorem lat poprzednich w Niedzielę Palmową, po mszy świętej i nabożeństwie Gorzkich Żali o godzinie 1200 zostanie rozstrzygnięty Konkurs Palm. Zachęcamy do przygotowywania i przyniesienia własnoręcznie przygotowanych palm na tę uroczystość.
  9. Diecezjalna Caritas poprosiła nas jako wspólnotę o przygotowanie 6 paczek ze wsparciem dla ludności na Ukrainie. Paczki te zostały przygotowane ze zgromadzonych wcześniej środków parafialnych. Dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie i przekazanie tych paczek. Bóg zapłać! W gablotach parafialnych znajduje się również podziękowanie przesłane do naszej parafii przez Fundację Charytatywną „Dobro-Diya” za wsparcie okazane armii ukraińskiej.
  10. W gablotach również można znaleźć podziękowanie Szpitala Powiatowego w Limanowej skierowane do wszystkich uczestników projektu „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego wśród osób w wieku aktywności zawodowej na terenie powiatu limanowskiego” oraz informacje na temat tego schorzenia.
  11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom pozostałej części ul. Willowej. Dziękujemy również za ofiarę 300 zł na cele parafialne. Msza święta o błogosławieństwo Boże w rodzinach Mieszkańców będzie sprawowana 10 lipca o godzinie 600, a za Zmarłych z ich Rodzin 15 lipca, również o godzinie 600. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Dębowej.
  12. Przy wejściu do kościoła można nabyć baranki i świece. Ofiarami składanymi przy ich nabywaniu wspieramy działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas. Niech na naszych świątecznych stołach nie zabraknie paschału symbolizującego obecnego wśród nas Chrystusa, a następnie zanieśmy je na groby naszych bliskich, dzieląc się z nimi wielkanocną radością. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  13. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Gaik. Polećmy jej nieśmiertelna dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!