XI Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na katechezę parafialną bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 730, 900 w połączeniu ze zmianą tajemnic różańca świętego oraz po mszy świętej o godzinie 1030.
 2. Dziś w czasie mszy świętej o godzinie 900 klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej, módlmy się w intencji dzieci i ich rodzin o potrzebne dla nich łaski, przede wszystkim o łaskę żywej wiary w całym ich życiu. Dziś również w czasie wieczornej mszy świętej o godzinie 1700 będzie śpiewał Chór Canticum Jubileum Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Przyszła niedziela będzie również Diecezjalnym Świętem Rodziny. Szczegóły na plakacie w gablocie. Nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać wówczas wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Artur Ważny. Przywitanie ks. biskupa w parafii o godzinie 1740 w sobotę, następnie msza święta. W niedzielę po mszy świętej o godzinie 900 spotkanie Biskupa Wizytatora z Radą Duszpasterską, Caritas, Różami Żywego Różańca, kołami koronkowymi, a po mszy świętej o godzinie 1030, spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną, scholką dziecięcą i grupą młodzieżową. Zakończenie wizytacji w czasie mszy świętej o godzinie 1200. Serdecznie zapraszamy do wzięcia licznego udziału, szczególnie we mszy świętej na rozpoczęcie i zakończenie wizytacji. Niech nasza obecność będzie wyrazem naszej jedności w wierze i z naszymi Pasterzami.
 5. W sobotę w czasie wieczornej mszy świętej zostanie udzielony uczniom klas VIII sakrament bierzmowania. Módlmy się za młodych, aby stawali się dojrzałymi świadkami Chrystusa i wzrastali w łasce w całym swoim dojrzałym, chrześcijańskim życiu. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na msze święte o godzinie 1800 w środę i w czwartek. We czwartek od godziny 1700 będzie spowiedź święta dla młodzieży, rodziców, świadków oraz członków rodzin przed sobotnią uroczystością.
 6. We wtorek 15 czerwca przypada 9. rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Otaczajmy jego pasterką posługę naszymi modlitwami.
 7. W piątek w czasie wieczornej mszy świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy z Grupą Modlitewną św. Ojca Pio. Po mszy świętej spotkanie grupy młodzieżowej. Zapraszamy.
 8. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach oktawy Uroczystości Bożego Ciała, szczególnie: Służbie kościelnej i liturgicznej, Panom noszącym baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz Służbie Maryjnej, a Rodzicom za zadbanie o czynny udział dzieci w procesji.
 9. Zapraszamy do licznego udziału w codziennych nabożeństwach, szczególnie poniedziałkowej nowennie do św. Stanisława Kostki i środowej nowennie do MBNP. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie w łączności ze mszą świętą o godzinie 1800 oraz w niedzielę o godzinie 1630. W sobotę z racji wizytacji kanonicznej nabożeństwo do NSPJ będzie sprawowane o godzinie 1715.
 10. Bóg zapłać za cztery ofiary indywidualne złożone na cele parafialne w łącznej kwocie 1010zł oraz ofiarę 200-złotową z Róży p. Marii Skrzekut; dwie ofiary na misje: jedną od Członków Ruchu Szensztackiego w kwocie 300zł i 57 centów oraz jedną indywidualną w kwocie 100zł. Dziękujemy również pewnej osobie za przekazanie ofiary na remont kościoła w kwocie 3000zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. W intencji wszystkich dobrodziejów będziemy się modlić w każdy piątek w czasie wieczornej, zbiorowej mszy świętej, zaś w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej co tydzień są sprawowane msze święte w niedziele w DPS.
 11. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej, numery nieparzyste do numeru 43 za posprzątanie naszego kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej numery nieparzyste pozostała część.
 12. Zachęcamy do nabywania obrazów św. Józefa oraz lektury bieżącej prasy katolickiej.