1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś uroczystość odpustową. Cieszymy się obecnością i dziękujemy za głoszone dziś Słowo Boże ks. Prałatowi dr Wiesławowi Piotrowskiemu, dziekanowi naszego dekanatu. Modlimy się również w intencji ubogich z racji Światowego Dnia Ubogich. Przedstawiciele Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają chlebki miłosierdzia. Są też do nabycia kubki z wizerunkiem naszego Patrona z kaplicy w dolnym kościele oraz widokiem naszej świątyni. Nabywając ten kubek składamy równocześnie cegiełkę na planowany remont naszego kościoła. Ofiara jest dobrowolna. Cena wykonania jednego kubka to 10 zł. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań kredytowych i bieżące inwestycje parafialne.
  2. Przyszła niedziela jako ostatnia niedziela roku liturgicznego będzie uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponadto przypada wtedy Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, w przyszłą niedziele po mszach świętych odbędzie się zbiórka środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju oraz zapowiadana wcześniej zbiórka na Kościół w potrzebie.
  3. W środę na wieczorną mszę świętą oraz spotkanie organizacyjne zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami.
  4. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, jest to święto patronalne Ruchu Czystych Serc. Na wieczorną mszę święta i kolejne spotkanie zapraszamy uczniów klas VIII wraz z Rodzicami.
  5. W piątek po wieczornej mszy świętej spotkanie Członków Parafialnego Oddziału Caritas oraz młodzieży naszej parafii. Dziękujemy przy tej okazji przedstawicielom młodzieży za utworzenie i prowadzenie parafialnego facebooka.
  6. W sobotę cotygodniowe spotkanie DSM oraz LSO o godzinie 1000.
  7. Zachęcamy do udziału w codziennym różańcu połączonym z wypominkami za Zmarłych. Przez cały miesiąc listopad modlimy się wypominkami listopadowymi, natomiast wypominkami rocznymi będziemy modlić się tradycyjnie od pierwszej niedzieli grudnia do ostatniej niedzieli listopada przyszłego roku.
  8. Bóg zapłać za dwie ofiary indywidualne na cele parafialne w łącznej kwocie 800 zł. Dziękujemy osobom, które zamontowały nowe schody do plebanii oraz Zarządowi Orlen Budonaft za użyczenie wózka widłowego. Panu Andrzejowi Pilawskiemu za ufundowanie i zainstalowanie znaków na naszym ogrodzeniu przykościelnym oraz organizowanie i nadzorowanie trwających prac. Wszystkim naszych Dobrodziejom i ofiarodawcom wyrażamy wdzięczność w piątkowej modlitwie w czasie wieczornych mszy świętych zbiorowych oraz w cotygodniowej mszy świętej sprawowanej w niedziele w DPS.
  9. Mieszkańcom ul. Witosa 3 i 9 dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Granicznej do numeru 10 oraz Błękitnej.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Wójcik, Józef Puto oraz Maria Jędrzejek, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 1300. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!