01. Dziś w czasie mszy świętej o godzinie 1030 uczniowie klas IV przeżywają rocznicę swojej I Komunii Świętej. Niech będzie to okazja dla każdego z nas, aby wspomnieć ten wyjątkowy moment w naszym życiu i zrewidować swoją zażyłość z Chrystusem Eucharystycznym.
02. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na parafialne cele inwestycyjne. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na ten cel. Dziękujemy również ofiarodawcom, którzy na witraże złożyli dwie ofiary w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać!
03. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na procesje błagalne w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 1730, czyli pół godziny wcześniej niż zwykle. Jutro będziemy modlić się o wzrost zasiewów, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, a w środę za głodujących. Za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji z modlitwą o urodzaje zorganizowanej w tych dniach można zyskać odpust zupełny.
04. W najbliższy wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Zechciejmy włączyć w nasze modlitwy osobę Księdza Biskupa i jego posługę dla naszej diecezji.
05. W środę o godzinie 1800 przy figurze Matki Bożej przy ul. Granicznej będzie sprawowana msza święta i nabożeństwo majowe.
06. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego. Nowenna będzie odmawiana w łączności z popołudniowym nabożeństwem majowym. Przy tej okazji zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy do Matki Bożej, codziennie w łączności z popołudniową mszą świętą.
07. W piątek w czasie wieczornej mszy świętej modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio we wszystkich intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
08. W sobotę zaś o godzinie 700 modlić się będziemy z Apostolatem Pomocy Duchom czyśćcowym, polecając Bożemu miłosierdziu również duszę śp. Ks. prałata Jana Bukowca.
09. W sobotę także, jak już informowaliśmy, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski na trudne czasy, do miejsca jego urodzin i kultu w Strachocinie. Koszt pielgrzymki to 65 zł/os. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami i zachęcamy do zapisywania się w zakrystii jeszcze dzisiaj. Św. Andrzej Bobola to Święty, któremu oddajemy również szczególną cześć w naszej wspólnocie i pragniemy to czynić jeszcze gorliwiej przed jego figurą, która została zakupiona i będzie przywieziona do naszej parafii w czasie sobotniej pielgrzymki. Zapraszamy!
10, Przypominamy, że 10 września w Markowej zostanie beatyfikowana rodzina Ulmów, która oddała życie za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. Swój udział w tym wydarzeniu należy zgłosić do niedzieli 21 maja ze względu na konieczność przygotowania dostatecznej liczby miejsc w sektorach, biletów wstępu oraz kart parkingowych. Dlatego prosimy chętnych o zgłaszanie się do najbliższej niedzieli 21 maja.
11. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii, za zgodą księdza Biskupa przeprowadzona zostanie wówczas po każdej mszy świętej zbiórka do puszek w ramach akcji humanitarnej na rzecz pomocy osobom walczącym na Ukrainie. Ze zgromadzonych środków zostaną zakupione elementy odzieży dla walczących, łopaty, piły, gumowce, kawa, herbata, proszek do prania, środki opatrunkowe, powerbanki itp.
12. Dziękujemy Członkiniom Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. s. Faustyny.
13. Z racji zbliżającej się Uroczystości Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących rejonów:
Ołtarz I: Mieszkańcy ul. Granicznej do nr 10 oraz ul. Błękitnej,
Ołtarz II: Mieszkańcy ul. Granicznej pozostała część oraz ul. Darniowej, Pod Górą i Ceglarskiej,
Ołtarz III: Mieszkańcy ul. Zacisze, Miłej i Wierzbowej,
Ołtarz IV: Mieszkańcy ul. Metalowców.
Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia dekoracji i lokalizacji ołtarzy.
14. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom Lipowego cz. II. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Zadziele.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
16. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Juliusz Kadzik. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!