1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 10 390zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona po mszach świętych zbiórka do puszek na leczenie Kuby Mistarza. Rodzice Kuby w ubiegłym roku przeprowadzili również zbiórkę w naszej parafii na kosztowną operację i leczenie córki Klaudii. W tym roku proszą, za zgodą Kurii Diecezjalnej, o wsparcie rehabilitacji drugiego swojego dziecka, które jest już po dwóch operacjach na kręgosłup i walczy o jak najlepszą sprawność.
 3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Patronuje on również naszemu biskupowi Ordynariuszowi. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o ks. bpie Andrzeju Jeżu i wypraszajmy dla niego zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w jego pasterskiej posłudze w diecezji.
 4. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, sprawowanych w dni powszednie codziennie o godzinie 1800, a w niedziele o godzinie 1645.
 5. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży Św. Rity. Dziękujemy również dzieciom, które włączyły się w modlitwę różańcową i rodzicom, którzy im towarzyszyli. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Matki Teresy z Kalkuty.
 6. W piątek zapraszamy do modlitwy wspólnej z Grupą św. Ojca Pio w czasie mszy świętej o godzinie 1800.
 7. W sobotę o godzinie 700 będziemy się modlić z Apostolstwem Dusz Czyśćcowych, polecając również Bożemu Miłosierdziu śp. Ks. Prałata Jana Bukowca. Zaś w Bazylice MBB w Limanowej w czasie mszy świętej o godzinie 1100 siedmiu naszych ministrantów zostanie włączonych do grona lektorów. Otoczmy ich naszą wspólną modlitwą, aby z radością i dumą spełniali swoją posługę na chwałę Pana.
 8. Bóg zapłać za dwie ofiary na wykonanie witraży, które wpłynęły na konto parafialne w łącznej kwocie 1200 zł. Dziękujemy również za dwie ofiary indywidualne na cele parafialne w kwocie 500 zł. Jesteśmy wdzięczni za nieustanne i systematyczne wspieranie planowanych inwestycji oraz spłatę należności za wykonanie kostki granitowej oraz ogrodzenia przykościelnego.
 9. Raz jeszcze zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej do diecezjalnych sanktuariów: Królowej Różańca Świętego w Bochni, Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie oraz NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Wyjazd w najbliższą sobotę, tj. 21 maja o godzinie 800 z placu targowego, planowany powrót około godziny 1800. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii.
 10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Zadziele. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulic: Stroma, Sucha i Kamienna.
 11. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Kowalczyk, Anna Król oraz Stanisław Matusik. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.