01. Przeżywamy dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny i 25 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Módlmy się o uświęcenie życia w naszych rodzinach.
02. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Księdza Misjonarza, który wygłosi Słowo Boże, a po zakończeniu mszy będzie rozprowadzał pamiątki misyjne. Dochód z ich sprzedaży będzie naszym wsparciem dla jego pracy misyjnej.
03. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
  • w poniedziałek: św. Brata Alberta Chmielowskiego
  • w piątek: św. Alojzego Gonzagę
04. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, codziennie w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 1800.
05. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700. Zapraszamy do wspólnej adoracji i modlitwy różańcowej.
06. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Rodziców Dzieci I – komunijnych. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Andrzeja Boboli.
07. W piątek będziemy obchodzić zakończenie roku szkolnego. Msza święta na zakończenie nauki dla Zespołu Szkół nr 1 o godzinie 800, a dla Szkoły Podstawowej nr 2 o godzinie 930. W czasie mszy świętej o godzinie 1800 będziemy się modlić wraz z czcicielami św. Ojca Pio.
08. Mieszkańcom ulicy Łokietka dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Dziękujemy również za ofiarę na cele parafialne w kwocie 400 zł. Msza święta w ich intencji i za Zmarłych z ich rodzin będzie sprawowana 19 czerwca w czasie mszy świętych zbiorowych o godzinie 1800. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej nr 10 i 12.
09. Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę inwestycyjną w kwocie 16 170 zł oraz indywidualne ofiary na zakup tabernaculum i remont kościoła w sumie 1 950 zł. Dziękujemy p. Emilowi Michałkowi za skoszenie trawy i podkoszenie trawników wokół kościoła. Za ofiarność i wszelką życzliwość wszystkim dziękujemy bardzo!
10. W tym tygodniu przystępujemy do prac w pozostałej części kościoła, co na najbliższy czas wymusi przeniesienie się ze wszystkimi nabożeństwami również niedzielnymi do dolnego kościoła. W tym czasie niedzielne msze święte o godzinach: 900, 1030 oraz 1200 sprawowane będą przy sprzyjającej pogodzie na ołtarzu polowym ustawionym na tarasie przed naszym kościołem.
11. Grupa powołaniowa „Semeron” działająca w WSD w Tarnowie organizuje w dniach od 26 do 31 lipca 2024 r. w „Willi pod Krzyżem” w Zakopanem letni wypoczynek, połączony z rozważaniem Słowa Bożego i modlitwą. Wydarzenie, zatytułowane „Słowo Boże w cieniu gór”, jest skierowane do młodzieży męskiej 16+ i ma pomóc w rozeznaniu powołania, zwłaszcza do życia kapłańskiego. Szczegółowe informacje w gablotach parafialnych.
12. W dniu 18 czerwca – wtorek w godzinach od 700-1300. odbędzie się ostatni etap prac porządkowych parkingów po obu stronach oraz koszenie skarpy na osiedlu Piłsudskiego przez Centrum Utrzymania Obiektów Miejskich. Sprzątanie będzie prowadzone przy blokach 78, 80, 82. Prosimy o przeparkowanie pojazdów na inną część parkingu i dziękujemy za wyrozumiałość.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.