01. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia. Z racji dzisiejszego święta można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
02. Dziś również o godzinie 1200 będzie sprawowana msza święta za wszystkie osoby, które się przyczyniły do ratowania życia i zdrowia Norberta Włodarczyka oraz wszystkich, którzy modlitwą wyprosili u Boga dla niego łaskę życia i powrotu do całkowitego zdrowia.
03. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Otoczmy modlitwą i wesprzyjmy pomocą wszystkich potrzebujących, szczególnie chorych, samotnych i starszych. Dziękujemy dzieciom za złożone skarbonki z jałmużną wielkopostną.
04. Od jutra przechodzimy na czas letni sprawowania mszy świętych, to znaczy, że msza święta wieczorna w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 1800. W związku z tym ulegają również zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku (poza pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca) od godziny 1700-1750.
05. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Kingi. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Stanisława Kostki.
06. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1800 zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
07. Członków parafialnego chóru zapraszamy na próbę w sobotę o godzinie 900. Zapraszamy również wszystkich chętnych do włączenia się we wspólny śpiew, szczególnie zapraszamy mężczyzn. Próby odbywają się co sobotę o godzinie 900. Zachęcamy wszystkich dotąd niezdecydowanych, którzy wyrażali chęć włączenia się w działalność chóru, aby podjęli się tej pięknej posługi liturgicznej. Wszyscy mamy okazję obserwować rozwój naszego chóru Bel Canto i wsłuchiwać się w coraz piękniejsze śpiewy, ale chciejmy go również zasilić tak potrzebnymi nowymi głosami, szczególnie męskimi.
08. Trzecią Niedzielę Wielkanocną, 23 kwietnia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny. W tym dniu przypada również uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, która w tym roku zostaje przeniesiona w liturgii na poniedziałek 24 kwietnia.
09. Dziękujemy za ofiary złożone w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która była również niedzielą inwestycyjną. W sumie zebraliśmy 11 970 zł. Bóg zapłać również za ofiarę w wysokości 1 000 zł z przeznaczeniem na wykonanie witraży, która wpłynęła na konto parafialne. Wszystkim ofiarodawcom składamy wyrazy wdzięczności za okazaną ofiarność.
10. Dziękujemy Mieszkańcom Słopnic część II oraz Zamieścia za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Kwiatowej.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.