01. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
02. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów mechanicznych. Przed końcowym błogosławieństwem zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa, a następnie po zakończeniu mszy świętej kapłani udadzą się na parkingi wokół kościoła aby pobłogosławić pojazdy. Ze stolika z gazetami będzie można zabrać breloczki ze św. Krzysztofem. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na fundusz misyjny w akcji MIVA Polska „Jeden grosz za jeden kilometr jazdy”.
03. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
• we wtorek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
• w sobotę św. Marię Magdalenę – święto
04. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. W poniedziałek na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
05. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Stanisława Kostki. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży bł. Karoliny Kózka.
06. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę inwestycyjną na cele parafialne. W sumie zgromadziliśmy 10 050 zł.
07. Mieszkańcom ulicy Piłsudskiego blok nr 70 dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła Msza święta w ich intencji oraz za zmarłych z ich rodzin będzie sprawowana 18.12.2023r. o godz. 700. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego blok nr 74, klatka I i II.
08. Mieszkańców bloku przy ul. Piłsudskiego nr 82 prosimy o przygotowanie wieńca żniwnego na wrześniowe święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory.
09. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 1700 do 1730. Intencje mszalne można również zamawiać po mszy świętej w zakrystii.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Dziadoń i Józef Zelek – jego pogrzeb będzie dzisiaj (niedziela) o godz. 1500. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!