Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Przeżywamy dziś 28. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujmy Panu Bogu za naszą świątynię, za tych, którzy na różny sposób trudzili się przy jej budowie i przez cały czas dbają o jej utrzymanie i piękno. Prośmy również o błogosławieństwo dla tego świętego miejsca i całej gromadzącej się w nim Wspólnoty.
 2. Dziś przypadają imieniny naszego biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, otoczmy go w tym dniu naszą modlitewną pamięcią.
 3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie o godzinie 17:30, a w niedziele o 16:30. Raz jeszcze zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkoły podstawowej do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Martwi nas bardzo niska frekwencja dzieci i młodzieży w nabożeństwach majowych, dlatego raz jeszcze apelujemy do rodziców, aby zachęcili i zobowiązali swoje dzieci do udziału w majówkach. Pamiętajmy, że jest to nasz obowiązek wypływający z wiary i pobożności, który powinniśmy przekazać młodemu pokoleniu.
 4. Nowenna do Św. Stanisława Kostki w poniedziałek. Będziemy się modlić w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty, a szczególnie za dzieci i młodzież oraz za tych, którzy są poza domem.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę. W tym tygodniu modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka i naszego Biskupa Andrzeja a także o zachowanie od skutków epidemii.
 6. Różaniec w intencji Ojczyzny oraz o pokój na świecie w dni powszednie codziennie o godzinie 630. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
 7. W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy z Grupą Modlitewną Św. Ojca Pio o godzinie 18:00.
 8. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz dziewczęta pragnące włączyć się w tę grupę.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zaś w poniedziałek 24 maja będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła. Będzie to również dzień naszej parafialnej uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, po południu o godzinie 15:30 i 18:00. O godzinie 18:00 suma odpustowa. Uroczystości będzie przewodniczył i wygłosi kazania ks. Józef Pajor, proboszcz z parafii Ocieka. Wszystkich parafian zapraszamy do uczestnictwa we mszach św. w dniu święta parafialnej wspólnoty. Odpust to przywilej darowania kary doczesnej za grzechy. Skorzystajmy z tej możliwości, jaką daje nam Kościół, przygotujmy się duchowo do tej uroczystości. Możliwość spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed mszą świętą.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę inwestycyjną. W sumie zebraliśmy 8 790zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom wspierającym systematycznie bieżące inwestycje.
 11. Bóg zapłać również za wpłatę na konto parafialne w wysokości 200zł, dwie ofiary indywidualne nas cele parafialne również w kwocie 200zł oraz jubilatom – państwu Irenie i Stanisławowi Chrobakom, którzy z racji jubileuszu małżeńskiego złożyli na cele parafialne ofiarę w wysokości 4 000zł. Niech Pan Bóg wynagradza ofiarodawców tych ofiar oraz wszystkich, którzy systematycznie wspierają utrzymanie naszej parafii i upiększanie naszej świątyni.
 12. Mieszkańcom ulicy Lipowej dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła oraz ofiarę na cele parafialne w kwocie 530zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 31 lipca o godzinie 7:00. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Łokietka.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Wiśniewska. Polećmy jej nieśmiertelną dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!