01. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ofiarami składanymi dziś po mszy świętej do puszek wspierają Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Ofiary złożone wówczas na tacę przeznaczone zostaną na fundusz papieski.

02. Rozpoczynamy kolejny tydzień miesiąca różańcowego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w codziennych nabożeństwach.

03. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
– w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
– we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto Służby Zdrowia
– we czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera
– w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, który jest patronem Małopolski i Zakliczyna.

04. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1700 zapraszamy do modlitwy wspólnej z Grupą św. O. Pio.

05. W sobotę na spotkanie o godzinie 1000 zapraszamy DSM oraz LSO.

06. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele parafialne. Ofiary wyniosły 9 436 zł. Dziękujemy również za trzy ofiary indywidualne w łącznej kwocie 7 000 zł oraz jedną ofiarę 500 złotową, która wpłynęła na konto parafialne.

07. Zapraszamy na Koncert papieski: Święty Jan Paweł II – Papież Wolności, który odbędzie się w niedzielę 23 października o godzinie 1800 w Limanowskim Domu Kultury. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon”z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie Kina Klaps oraz na godzinę przed koncertem. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

08. Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na premierę płyty p. Sebastiana Szymańskiego: Pieśni do słów Karola Wojtyły i Romana Brandstaettera w wykonaniu Anny Mikołajczyk-Niewidział i Marcina T. Łukaszewskiego, która odbędzie się w ramach Małopolskich Ekumenicznych Dni Biblijnych 2022 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie 20 października b.r. o godzinie 1930. Gratulujemy panu Sebastianowi i przyłączamy się do tego zaproszenia.

09. Zamknęliśmy listę kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jest ona zamieszczona w gablocie parafialnej. Spośród wszystkich kandydatów, w następną niedzielę 23 października wybierzemy 10 osób, które wraz z osobami wchodzącymi z urzędu, tj. przedstawicielem wikariuszy, panem Kościelnym, panem Organistą, przedstawicielem nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej oraz przedstawicielem młodzieży, utworzą Nową Radę Duszpasterską. Kartki z nazwiskiem osoby, na która oddajemy swój głos proszę wrzucać przed każdą mszą świętą w przyszłą niedzielę, do przygotowanej przy wejściu do kościoła skrzynki. Bardzo prosimy, aby głosować na przedstawicieli różnych rejonów nasze parafii, znających dobrze sytuacje swoich mieszkańców. Pełna liczba członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej powinna zamknąć się w liczbie 15 osób.

10. Bóg zapłać Mieszkańcom bloku nr 1 przy ul. Fabrycznej za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o podjęcie się troski o naszą świątynię Mieszkańców bloku nr 2.

11. Przy wejściu do kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny, o której mają być wymieniani Zmarli w czasie niedzielnej modlitwy. Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub u naszych kapłanów.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Reciak oraz Piotr Bieda, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 1400. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.