1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Ofiary złożone dzisiaj na tacę zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę msza święta o godzinie 1200 będzie sprawowana w intencji rodzin naszej parafii z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Bożej Dzieciny w nadchodzącym roku z intencji Pana Kościelnego. W czasie tej mszy świętej będzie kolędował Starowiejski Hyr. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i kolędowania.
  3. Zapraszamy do udziału w nowennie do św. Stanisława Kostki i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek oraz do codziennego różańca rano o godzinie 630 oraz wieczorem o godzinie 1630. W piątki z racji nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną mszą świętą w miejsce różańca odmawiana będzie koronka.
  4. Jutro rozpoczynamy ferie zimowe. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży prosząc o zachowanie ich w zdrowiu i bezpieczeństwie w czasie feryjnych podróży i wyjazdów. Dzieci zaś i młodzież zachęcamy, aby w czasie wolnym od zajęć szkolnych zaplanowali również obecność na mszy świętej w wybranych dniach tygodnia, poza niedzielą.
  5. We wtorek 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, aby wypełniły się słowa Chrystusa i wszyscy Jego wyznawcy stanowili jedno.
  6. W środę w liturgii wspominać będziemy św. Józefa Sebastiana Pelczara. W tym dniu swoje Imieniny będą obchodzić: Ks. Proboszcz oraz Ks. Mariusz. Życzymy im obfitości Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień. Msze święte w intencji solenizantów będą sprawowane w środę o godzinie 1700 od Rady Parafialnej, a w piątek również o godzinie 1700 od Parafialnego Oddziału Caritas.
  7. W piątek wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy. W tym dniu będziemy obchodzić Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając u Boga potrzebne łaski dla żyjących, a dla zmarłych radość życia wiecznego.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę inwestycyjną w kwocie 10 510 zł. W ostatnim tygodniu na konto parafialne wpłynęła ofiara w kwocie 900 zł na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy również za trzy ofiary indywidualne w kwocie 1 200 zł oraz osobie, która anonimowo sfinansowała zadaszenie nad figurą Matki Bożej przed plebanią na sumę 2 500 zł.
  9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Podkamionnej. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom Sowlin Skrudlaka nad drogą.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.