REMONT DOLNEGO KOŚCIOŁA
REMONT PLEBANII

01. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali o godzinie 1230 oraz o godzinie 1600. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową oraz Dzień Misjonarzy Męczenników. Składka zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna, a w czasie nabożeństw pasyjnych będą zbierane ofiary na zakup kwiatów do wystroju Grobu Pańskiego. Ofiary można również składać do skrzynki przy wejściu do naszego kościoła.
02. W poniedziałek rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej i potrwają do środy. Prosimy młodzież o uczestnictwo w rekolekcjach a rodziców o zmobilizowanie i dopilnowanie swoich dzieci w tym obowiązku.
03. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej w tym dniu mimo, że nie jest to uroczystość obowiązkowa.
04. W czwartek na wieczorną mszę świętą i spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania zapraszamy rodziców i uczniów klas VIII.
05. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godzinie 730, 1630 oraz 1930.
06. W najbliższy piątek udamy się z pielgrzymką dziękczynną do Limanowskiej Bazyliki.
07. W naszej parafii w piątek 22 marca będzie sprawowana dodatkowa msza święta o godzinie 1900, a po jej zakończeniu zostanie zaprezentowana współczesna Droga Krzyżowa w reżyserii pani Marty Szymańskiej, przygotowana przez parafialną grupę teatralną. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym i pięknym wydarzeniu.
08. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Moniki. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Andrzeja Boboli.
09. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w parafii. W sumie zebraliśmy 12 720 zł.
10. Serdecznie dziękujemy za kolejne ofiary: czterem ofiarodawcom, którzy na remont kościoła złożyli w sumie 2300 zł; dwie wpłaty na parafialne konto w łącznej kwocie 1 200 zł oraz PBM Sułkowscy Spółka Jawna za przekazanie 500 zł na nagrody w konkursie palm.
11. Z racji zbliżających się świąt Wielkanocnych będziemy przygotowywać paczki z pomocą dla samotnych i potrzebujących. Zwracamy się z tej okazji z tradycyjną prośbą do wszystkich pragnących wesprzeć tę inicjatywę, aby podobnie jak przed świętami Bożego Narodzenia zechcieli złożyć ofiary na ten cel w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy również zgłaszać osoby, które dotychczas nie zostały objęte parafialnym wsparciem, a takiego wsparcia wymagają.
12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Tarnowskiej pozostała część. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Słopnic część I.
13. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentu pokuty w tygodniu przed każdą mszą świętą. Nasza parafialna spowiedź odbędzie się w poniedziałek 25 marca. Udamy się w tym dniu również z posługą sakramentalną do chorych, dlatego prosimy zgłaszać wszystkich pragnących skorzystać z tej posługi w zakrystii i w kancelarii parafialnej do najbliższej niedzieli. Prosimy o roztropne planowanie czasu przedświątecznej spowiedzi świętej. Nie odkładajmy tego momentu na Wielki Tydzień, gdyż wówczas spowiadać będziemy poza naszą parafią, a w bazylice limanowskiej parafialna spowiedź będzie tylko w środę 27 marca.
14. Zachęcamy do nabywania świec na świąteczne stoły. Przypominamy, że ofiarami składanymi przy ich nabywaniu wspieramy działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.
15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Dutka. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.