XXIX Niedziela Zwykła
17 października 2021r.

 1. Rozpoczynamy kolejny tydzień miesiąca różańcowego. Zapraszamy do licznego udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na fundusz papieski. Będzie to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  * w poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty
  * we środę – św. Jana Kantego, prezbitera
  * w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, który jest patronem Małopolski i Zakliczyna. Z racji uroczystości w Małopolsce nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 4. Zapraszamy do udziału:
  * w nowennie do św. Stanisława Kostki w poniedziałek o godzinie 655 i 1655
  * w nowennie do MBNP w środę o godzinie 655 i 1645
  * oraz w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia w piątek o godzinie 1645
 5. W sobotę na spotkanie o godzinie 1000 zapraszamy DSM oraz LSO.
 6. Wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa, zapraszamy na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w dniu 23 października, czyli w przyszłą sobotę. Spotkaniu będzie przewodniczył abp Henryk Nowacki. Rozpocznie się mszą święta o godzinie 1000, przewidywane zakończenie około godziny 1400. Zapisy przyjmujemy do wtorku włącznie. W zależności od ilości zgłoszeń zamówimy autokar. Przewidywany koszt przejazdu 30zł. Wyjazd w sobotę z placu Targowego o godzinie 800.
 7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ofiarami do puszek wsparli w ubiegłą niedzielę Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Złożono w sumie 1 660 zł. Dziękujemy również wszystkim parafianom, którzy wsparli Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Siostry wyrażają swoją wdzięczność i zapraszają na weekendowe rekolekcje dla młodych kobiet do Krakowa – Prądnika Białego. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej. Są to rekolekcje skierowane do wszystkich kobiet, nie tylko dla tych, które rozważają drogę powołania zakonnego.
 8. Dziękujemy również w imieniu ks. Jana Barana, misjonarza goszczącego i posługującego w naszej parafii dwa tygodnie temu. Na wsparcie jego pracy misyjnej złożono 8 570 zł.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele parafialne, w tym na spłatę należności za wybrukowanie parkingu. Ofiary wyniosły 11 050 zł. Wyrażamy naszą wdzięczność tym większą, że zbiegły się one z ofiarami składanymi do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz ofiarami wspierającymi goszczące wówczas w parafii Siostry Zakonne. Dziękujemy również za dwie ofiary w łącznej kwocie 500 zł, które wpłynęły na konto parafialne.
 10. Limanowski Dom Kultury, Kino „Klaps” zaprasza na film „Fatima”, który wyświetlany jest do 21 października. Dla grup zorganizowanych jest możliwość wyświetlenia filmu także w późniejszym terminie w godzinach dopołudniowych. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Bóg zapłać Mieszkańcom bloku nr 1 przy ul. Fabrycznej za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o podjęcie się troski o naszą świątynię Mieszkańców bloku nr 2.
 12. Przy wejściu do kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny, o której mają być wymieniani Zmarli w czasie niedzielnej modlitwy. Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub u naszych kapłanów.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Krzysztof Baczewski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.