01. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
02. Najbliższa niedziela będzie Dniem Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu odbędzie się również Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
03. Dziś w Bazylice Matki Bożej Bolesnej o godzinie 1100 będzie celebrowana uroczysta msza święta jako dziękczynienie za tegoroczne plony. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Mieszkańcom z bloku przy ul. Piłsudskiego numer 82 za przygotowanie wieńca dożynkowego oraz Przedstawicielom naszej parafii, którzy zaprezentują nasz wieniec dożynkowy i wezmą udział w tej mszy świętej.
04. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Teresy Benedykty od Krzyża. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Andrzeja Boboli.
05. W poniedziałek przypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i naszej parafii.
W naszej wspólnocie będziemy jednak wspominać go uroczyście w niedzielę 12 listopada, w ramach odpustu parafialnego.
06. We środę na wieczorną mszę świętą i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do Uroczystości I Komunii Świętej oraz ich Rodziców.
07. We czwartek będziemy obchodzić liturgiczne święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, który patronuje księdzu Mateuszowi Kaźmierkowi. Msza św. w intencji Solenizanta od Wspólnoty Kapłańskiej oraz Rady Duszpasterskiej reprezentującej naszych Parafian będzie sprawowana dziś o godzinie 1200. Księdzu Mateuszowi oraz wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkiego dobra, obfitości łask Bożych oraz radości z realizowania swojego powołania.
08. Dziewczęcą Służbę Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz kandydatów i kandydatki do pełnienia tych posług zapraszamy na spotkanie w sobotę na godzinę 1000.
09. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele parafialne. Zebraliśmy w sumie 10 120 zł. Dziękujemy również za ofiary na cele kultu religijnego, w tym jedną ofiarę w kwocie 1 000 euro i jedną ofiarę w kwocie 2 000 zł złożone przez jubilatów z przeznaczeniem na witraże oraz ofiary indywidualne w łącznej kwocie 600 zł. Bóg zapłać za hojność i wsparcie wszelkich podejmowanych działań.
10. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, od Państwa Pasionków do Państwa Twarogów za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do ul. Granicznej.
11. Przypominamy o pielgrzymce i spotkaniu wspólnot Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z terenu naszej Diecezji w Łękawicy koło Tarnowa, w sobotę 30 września. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału i zapisywania się w zakrystii. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego zapisywania się wszystkich, którzy pragnęliby wziąć udział w tym spotkaniu.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Piaskowa. Jej pogrzeb odbył się w poniedziałek, w Jurkowie. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!