1. Przeżywamy czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu, poprzedzającą Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Po mszy świętej o godzinie 1200 będzie rozstrzygnięcie konkursu szopek.
  2. Dniem naszej parafialnej spowiedzi będzie środa. Spowiedź od godziny 830 do 1200 z półgodzinną przerwą od godziny 1000 oraz od 1500 do 1800 z półgodzinną przerwą od godziny 1600. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment. W pozostałe dni tygodnia będziemy spowiadać poza parafią, dlatego możliwości spowiedzi w naszym kościele będą wówczas bardzo ograniczone.
  3. Ze względu na spowiedź przedświąteczną kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna. Z wszelkimi pilnymi sprawami proszę zgłaszać się po rannej lub wieczornej mszy świętej do zakrystii.
  4. W środę od godziny 1000-1200 oraz od 1500-1700 będą wydawane paczki z produktami żywnościowymi najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli na paczki dla potrzebujących w sumie 6 400 zł., co pozwoli przygotować 64 paczki. Ofiarodawcy przekazywali pieniądze indywidualnie, wspólnie, często anonimowo, jako dar serca, podpisywali się jako przyjaciele a jeden raz nawet jako św. Mikołaj. Bardzo cieszy nas wszystkich tak liczne zaangażowanie naszych parafian i budzi nasz najwyższy szacunek i uznanie. W kilku przypadkach ofiary te były dwukrotnie a nawet kilkukrotnie pomnożone. Dziękujemy również instytucjom i ofiarodawcom, którzy przesłali na konto parafialne ofiary na wsparcie tej inicjatywy w sumie 1 000 zł. Za wszystkie ofiary i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. W najbliższy piątek 23 grudnia o godzinie 1400, w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się parafialna wigilia dla Seniora. Serdecznie zapraszamy Seniorów, osoby samotne, samotnych małżonków oraz chorych do udziału we wspólnej wieczerzy wigilijnej. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowane tego spotkania, Zarządowi i Pracownikom Oreln Budonaft za przekazanie 3 000 zł oraz Radnym Rady Miasta Limanowa za złożone i przekazane na ten cel fundusze w kwocie 1500 zł.
  6. Wigilię Narodzenia Pańskiego będziemy obchodzić w sobotę, 24 grudnia. Msze św. w naszym kościele rano o godzinie 600 i 700. Zachowajmy w tym dniu zwyczajowy post. Zadbajmy także o zachowanie innych zwyczajów wigilijnych i świątecznych.
  7. Pasterka, wzorem lat poprzednich, będzie sprawowana o godzinie 2100, 2230 oraz tradycyjnie o 2400. Ofiary złożone podczas Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia. Jak co roku ze względu na Pasterkę nie będzie Mszy św. o godzinie 600 w Boże Narodzenie.
  8. Uroczystość Narodzenia Pańskiego w niedzielę 25 grudnia.
  9. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w naszej parafii od środy 28 grudnia. Porządek kolędy zostanie podany w Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone w niedzielę budowlaną w kwocie 8 630 zł. Na potrzeby parafialne złożono dwie ofiary indywidualne w kwocie 600 zł. Na nagrody w konkursie szopek złożono ofiary: z Urzędu Miasta w wysokości 1 000 zł, Urzędy Gminy w wysokości 700 zł oraz od Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej w kwocie 500 zł. Członkowie Ruchu Szensztackiego złożyli ofiarę na misje w kwocie 500.66 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  11. Za posprzątanie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lisiej, Myconia i Wójtowicza. Dziękujemy również za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 630 zł. Msza święta w intencji rodzin sprzątających będzie sprawowana 11 marca o godzinie 600, a za Zmarłych z tych rodzin będzie sprawowana 17 marca o godzinie 700. Bóg zapłać! Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Bujaka.
  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny na niedzielę 25 grudnia będzie miał poszerzoną objętość i cenę 15.00 zł/egz. Cena Małego Gościa wzrasta do 7.00zł/egz. A od nowego roku cena Gościa Niedzielnego zostanie podwyższona na 10.00zł/egz. Zmiany te są podyktowane wzrostem kosztów na rynku wydawniczym.
  13. Można nabyć jeszcze świece Caritas na stół wigilijny.
  14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz rodak, śp. Ks. Wojciech Reciak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!