III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech będzie on okazją do częstszego, systematycznego sięgania po tekst Pisma Świętego w naszych rodzinach.
 2. Następna Niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza będzie Światowym Dniem Modlitw o powołania. Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Módlmy się, aby i z naszej wspólnoty Pan upodobał sobie i powołał do służby w kapłaństwie i w życiu zakonnym młodych gotowych odpowiedzieć na to powołanie.
 3. Niedziela 25 kwietnia będzie również niedzielą Synodalną i jako ostatnia niedziela kwietnia Niedzielą modlitw za kierowców. Przypada wówczas również święto św. Marka Ewangelisty, które zwyczajowo jest dniem błogosławieństwa pól. Z tej okazji w łączności z popołudniową mszą świętą  o godzinie 17:00 zapraszamy do udziału w procesji i modlitwie o błogosławieństwo dla naszych pól i zapewnienie sprzyjającej pogody i obfitość urodzajów.
 4. Wszystkim, którzy z racji epidemii i obowiązujących limitów nie mogą uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej przypominamy o możliwości a nawet obowiązku wypływającym z pobożności, uczestnictwa we mszy świętej w dowolnym dniu tygodnia, poza niedzielą, o godzinie 6:00, 7:00 lub 18:00. Zachęcamy również do udziału w codziennej modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia, porannym lub popołudniowym różańcem, poniedziałkowej i środowej nowennie i piątkowym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Tygodniowy program wszystkich nabożeństw zamieszczony jest w gablocie parafialnej.
 5. W niedzielę 2 maja będziemy przeżywać w naszej wspólnocie dzień I Komunii Świętej dzieci klas III. Z racji limitów jesteśmy zobowiązani zarezerwować dla poszczególnych klas następujące msze święte:  o godzinie 10:30 klasa IIIb, 12:00 klasa IIIc oraz dodatkowo o godzinie 13:30 klasa IIIa. Bardzo prosimy, aby w tym dniu wybierać na uczestnictwo we mszy świętej pozostałe godziny poza wyżej wymienionymi. Prosimy o wyrozumiałość i respektowanie tej prośby.
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek po wieczornej mszy świętej.
 7. W piątek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na spłatę zobowiązań kredytowych i inwestycje parafialne. Złożono w sumie 8 410zł. Na Caritas Diecezji Tarnowskiej zebraliśmy do puszek 2 460zł. Pewna osoba złożyła na cele parafialne ofiarę w wysokości 100zł. Wszystkim dziękujemy za ofiarność i solidarne wsparcie tych celów.
 9. Dziękujemy panu inż. Robertowi Jaworzowi i inż. Krzysztofowi Pietrzakowi za nieodpłatne wykonanie projektu parkingu przy kościele. Informujemy przy tej okazji, że przygotowywana jest kolejna oferta na wykonanie parkingu oraz ogrodzenia. Z ofert tych zostanie wyłoniony ostateczny wykonawca, ustalone zostaną warunki spłaty inwestycji i w miarę możliwości finansowych przystąpimy do jej realizacji.
 10. Dziękujemy również osobom pomagającym bardzo ofiarnie przy porządkowaniu poszczególnych pomieszczeń naszego kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi trud oraz poświęcony czas i siły.
 11. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Zadziele za posprzątanie kościoła oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 290zł. Msza święta za Zmarłych z Rodzin Mieszkańców będzie sprawowana 1 lipca o godzinie 7:00. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulic Stromej, Suchej i Kamiennej.
 12. Z wielką radością informujemy, że w sobotę 17 kwietnia, w limanowskiej Bazylice, sześciu naszych ministrantów po ukończonym kursie, zostało ustanowionych lektorami. Są to: Hubert Klimek, Filip Lupa, Karol Michalik, Patryk Orzeł, Jan Tabak i Filip Włodarczyk. Gratulujemy chłopcom i ich rodzinom i życzymy, aby godnie spełniali swoją posługę w duchu radości i wdzięczności Panu Bogu.
 13. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Władysława, Ewa Szubryt. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.