XVI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, która 24 czerwca przeszła na terenach Sądecczyzny.
 2. Dziś, w czasie mszy świętej o godzinie 1200 wraz z naszymi rodakami dziękować będziemy za jubileusze kapłańskie. Ksiądz Paweł Winiewski za 30 lat kapłańskiej posługi a ojciec Józef Kasperski za 20 lat kapłańskiego posługiwania i 50 lat życia. Otoczmy Księży Jubilatów naszą modlitwą i prośmy Pana, aby przykład ich posługi znajdował naśladowców wśród młodzieży naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów mechanicznych. Przed końcowym błogosławieństwem zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa, a następnie po zakończeniu mszy świętej kapłani udadzą się na parkingi wokół kościoła aby pobłogosławić pojazdy. Lektorzy będą rozdawać kierowcom breloczki z podobizną świętego Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na fundusz misyjny.
 4. Przyszła niedziela będzie niedzielą synodalną, w czasie której będziemy modlić się w intencjach trwającego w naszej diecezji Synodu. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek po wieczornej mszy świętej.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  – w czwartek św. Marię Magdalenę – święto
  – w piątek św. Brigidę, zakonnicę, patronkę Europy  – święto
  – w sobotę św. Kingę, dziewicę, patronkę diecezji
 6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. W poniedziałek na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę inwestycyjną na cele parafialne. W sumie zgromadziliśmy 10 260zł. Dziękujemy również za cztery ofiary indywidualne w łącznej kwocie 600zł. Panu Bogdanowi Papieżowi za nieodpłatnie wykonane prace hydrauliczne, panu Józefowi Dziedzicowi za nieodpłatne zabezpieczenie instalacji elektrycznych przy instalacji nowych drzwi do plebanii, a panu Zdzisławowi Potońcowi za bezinteresowne wykonanie oprysku przeciw chwastom na kostce wokół kościoła. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.
 8. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Piłsudskiego blok nr 68, klatka III i IV za posprzątanie naszego kościoła oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 450zł. Msza święta z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo dla Mieszkańców będzie sprawowana w środę 21 lipca o godzinie 1800. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego blok nr 70.
 9. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 1700 do 1730 (godziny pracy kancelarii w sezonie urlopowym). Intencje mszalne można również zamawiać po mszy świętej w zakrystii.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Kapica oraz śp. Józef Podgórny. Pogrzeb śp. Józefa odbędzie się w poniedziałek o godzinie 1400. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!