01. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po każdej mszy świętej będzie odbywać się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
02. Dziś po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600 celebrować będziemy nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Majchrzak. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
03. Zapraszamy również do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Rodziny.
04. Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 540.
05. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli o godzinie 1630 oraz w czasie wieczornej mszy świętej.
06. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek celebrowana będzie rano bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 700, po południu o godzinie 1630 oraz wieczorem o godzinie 1900. W wieczornym nabożeństwie o godzinie 1900 prowadzonym przez młodzież weźmie udział klerycki zespół muzyczny z Tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Kwestę na rzecz pomocy potrzebującym, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej, będą prowadzić podczas każdej Drogi Krzyżowej członkowie Parafialnego Oddziału Caritas.
08. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do przedstawicieli młodzieży, którzy przenieśli wszystkie sprzęty z zakrystii i przygotowali ją do remontu. Przygotowali także prowizoryczną zakrystię w kaplicy Anioła Stróża. Dziękujemy Młodzieży oraz księdzu Mateuszowi.
09. Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. W sumie zebraliśmy 13 841 zł, dziękujemy również anonimowej ofiarodawczyni, która na potrzeby parafii ofiarowała 5 000 zł oraz za wpłatę na parafialne konto w kwocie 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Willowej nr 2 i domów za willami. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom pozostałej części ul. Willowej.
11. Kontynuujemy remont naszej świątyni. Kończą się remonty auli w dolnym kościele, korytarzy oraz pomieszczenia w którym zostanie urządzony aneks kuchenny. Rozpoczął się remont górnej zakrystii oraz ołtarza. Równocześnie pracują zespoły budowlańców oraz elektryków, którzy wykonują niezbędne prace związane z wymianą instalacji elektrycznych. Zakończyły się także prace remontowe przy plebanii. Fotograficzną relację z prowadzonych prac dzięki życzliwości i zaangażowaniu pana Andrzeja Pilawskiego, można obserwować na naszej parafialnej stronie internetowej:
REMONT PLEBANII
REMONT DOLNEGO KOŚCIOŁA
12. Zachęcamy do nabywania oraz lektury prasy katolickiej.
13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Stypuła. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!