Przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny, módlmy się o uświęcenie życia w naszych rodzinach.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła dziś o godzinie 1630, a w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 1800.
Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiona jest w tym roku na czwartek 23 czerwca.

We czwartek również zakończenie oktawy Bożego Ciała. Wieczorna Msza św. w naszym kościele, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie sprawowana wówczas o godzinie 1700.
Po Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów a następnie procesja wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Mieszkańcom: ul. Fabrycznej pozostała część; ul. Witosa blok nr 1, 3, 7 i 9 za przygotowanie ołtarzy, służbie kościelnej i liturgicznej, Panom noszącym baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz Służbie Maryjnej.
Dziękujemy rodzicom za zadbanie o czynny udział dzieci w procesji.

W piątek 24 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja eucharystyczna i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godzinie 1800.
Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post.

W piątek również zakończenie roku szkolnego.
Msza dla Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej w piątek o godzinie 800.
Natomiast dla Szkoły Podstawowej nr. 2 w Limanowej o godzinie 930.

Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach. Nabożeństwa Czerwcowe przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 1800.

Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Męskiej św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Rodziny.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafialne.
W sumie zebraliśmy 10 670 zł.
Na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II złożono do skarbonek 2 420 zł. Członkowie Ruchu Szensztackiego złożyli na misje ofiarę w wysokości 610 zł.
Pewna osoba przesłała na konto parafialne ofiarę 100 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom Lipowego, cz. I.
Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom Lipowego, część II.

Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Wojciuch, Janina Alina Florek i Jadwiga Bukowiec.
Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.