1. Przeżywamy czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu, poprzedzającą Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Po mszy świętej o godzinie 1200 będzie rozstrzygnięcie konkursu szopek.
 2. Dniem naszej parafialnej spowiedzi będzie wtorek. Spowiedź od godziny 830 do 1200 z półgodzinną przerwą od godziny 1000 oraz od 1400 do 1700 z półgodzinną przerwą od godziny 1530. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment. Skorzystajmy jak najliczniej z możliwości pojednania się z Panem Bogiem w tym dniu. W pozostałe dni tygodnia będziemy spowiadać poza parafią, dlatego możliwości spowiedzi w naszym kościele będą wówczas bardzo ograniczone.
 3. W środę od godziny 1100 będą wydawane paczki z produktami żywnościowymi najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, do których zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie i takie wsparcie otrzymaliśmy. Przede wszystkim naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę i złożyli na paczki dla potrzebujących w sumie 4 100 zł., co pozwoli przygotować 41 paczek. Dziękujemy również instytucjom i ofiarodawcom, którzy przesłali na konto parafialne ofiary na wsparcie tej inicjatywy w sumie 2 600 zł. I tym razem wykazaliście się Państwo zaangażowaniem ponad nasze oczekiwanie, za co składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Wigilię Narodzenia Pańskiego będziemy obchodzić w piątek, 24 grudnia. Msze św. w naszym kościele rano o godzinie 600 i 700. Zachowajmy w tym dniu zwyczajowy post. Zadbajmy także o zachowanie innych zwyczajów wigilijnych i świątecznych.
 5. Pasterka, jak już wcześniej informowaliśmy, będzie sprawowana o godzinie 2100, 2230 oraz tradycyjnie o 2400. Ofiary złożone podczas Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia. Jak co roku ze względu na Pasterkę nie będzie Mszy św. o godzinie 600 w Boże Narodzenie.
 6. Uroczystość Narodzenia Pańskiego w sobotę 25 grudnia. W tym roku opuszcza się Święto Św. Szczepana, ponieważ niedziela 26 grudnia będzie Świętem Świętej Rodziny. Po mszach świętych będzie jednak poświęcenie owsa. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Od poniedziałku 27 grudnia Eucharystią o godz. 1700 rozpoczniemy celebrowanie Mszy świętych z błogosławieństwem kolędowym dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii:
  – Poniedziałek, 27 grudnia, godz. 1700: Słopnice, Sucha, Lipowe, ul. Lipowa, ul. Łokietka
  – Wtorek, 28 grudnia, godz. 1700: ul. Krakowska od ronda do P. Kubowiczów po obu stronach i bloki: 2,10,12
  – Środa, 29 grudnia, godz. 1700: Rola, Skrudlak, Biedówka, Podkamionna i Wygon
  – Czwartek, 30 grudnia, godz. 1700: Moczarki, ul. Tarnowska, Bania, Bulandówka, Czachurówka, Bulandówka za ul. Graniczną
  .
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w niedzielę budowlaną w kwocie 9 390 zł. Na potrzeby parafialne złożono dwie ofiary indywidualne w kwocie 700 zł. Na nagrody w konkursie szopek złożono jedną ofiarę indywidualną w wysokości 500 zł oraz ofiary z Urzędu Miasta w wysokości 500 zł i Urzędy Gminy w wysokości 700 zł. Członkowie Ruchu Szensztackiego złożyli ofiarę na misje. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lisiej, Myconia i Wójtowicza. Dziękujemy również za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 550 zł. Msza święta w intencji rodzin sprzątających i za Zmarłych z tych rodzin będzie sprawowana 14 marca o godzinie 700. Bóg zapłać! Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Bujaka.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Można nabyć jeszcze duże czerwone oraz małe białe świece Caritas na stół wigilijny, jak również opłatki.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Szymon Sowa oraz Maria Sułkowska, której pogrzeb odbędzie się w niedzielę 19 grudnia o godzinie 1400. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!