PLAN REKOLEKCJI 2023

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Od dziś do soboty 25 lutego będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty. W naszych modlitwach indywidualnych i wspólnych zechciejmy pamiętać o tych intencjach.
 2. Przeżywamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Zapraszamy mieszkańców wyznaczonych rejonów na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od godziny 1300 do 1700.
 3. Zapraszamy również do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży św. Faustyny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 4. Najbliższa środa 22 lutego rozpocznie w liturgii okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja – powstrzymujemy się od potraw mięsnych oraz spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta a dwa lekkie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy świętej, które będą sprawowane jak co roku o godzinie 600, 730, 900, 1030, 1530 i 1700. Składka w Środę Popielcową przeznaczona będzie na cele charytatywne, jako nasza jałmużna postna.
 5. W Środę Popielcową rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne, które w tym roku poprowadzi ks. dr Jerzy Smoleń. Popielec będzie dniem wprowadzenia w ducha Wielkiego Postu oraz naszych rekolekcji parafialnych, które będą kontynuowane w piątek, sobotę i niedzielę. Wszystkich naszych parafian prosimy o udział w rekolekcjach i przypominamy, że jest to obowiązek wypływający z wiary.
 6. Zgodnie z przykazaniami kościelnymi, każdy katolik ma również obowiązek – pod grzechem ciężkim – przynajmniej raz w roku wyspowiadać się, a w „okresie wielkanocnym” przyjąć Komunię św. Temu obowiązkowi należy zadośćuczynić w okresie od Środy Popielcowej do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 7. Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 540.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu będą sprawowane dwukrotnie: bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600, a bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Mateusz Kaźmierek.
 9. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godzinie 700, o 1630 oraz 1900 – prowadzona przez młodzież. Kwestę na rzecz pomocy potrzebującym, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej, będą prowadzić podczas każdej Drogi Krzyżowej członkowie Parafialnego Oddziału Caritas.
 10. Z racji rekolekcji parafialnych droga krzyżowa w najbliższy piątek będzie sprawowana rano bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 900, bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1530 oraz po wieczornej mszy świętej i nauce stanowej ok. godziny 1930. Zapraszamy.
 11. We czwartek na wieczorną mszę świętą zapraszamy Młodzież klas VIII wraz z Rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 12. W sobotę na godzinę 1000 zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zapraszamy również dzieci i młodzież, którzy chcieliby włączyć się w struktury tych grup.
 13. Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. W sumie zebraliśmy 10 010 zł, a w ramach zbiórki na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi 7 850 zł. W niedzielę 5 lutego Siostry Józefitki zebrały na remont Domu w Tuchowie 16 272,18 zł oraz 10 euro. W imieniu wszystkich beneficjentów składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowania za niezwykłą ofiarność i okazane wsparcie. Bóg zapłać!
 14. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Czachurówka i Bulandówka. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Willowej numery 4 i 5.
 15. Zachęcamy do nabywania oraz lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Miłujcie się oraz Małego Gościa Niedzielnego.