REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA

01. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. W liturgii rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa jednak nadal aż do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie, czyli do następnej niedzieli. Dziś za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, które nastąpi w kościele lub kaplicy, można zyskać odpust zupełny. Korzystajmy z każdej możliwości zyskiwania i ofiarowania łaski odpustów.
02. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, msze św. będą sprawowane o godzinie 600, 730, 900, 1030, po południu o godzinie 1530 i 1800.
03. W czwartek 23 maja przypada święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu o godzinie 1900 przy kapliczce nad garażami przy ul. Granicznej będzie sprawowana msza święta i nabożeństwo majowe.
04. W sobotę zaś również o godzinie 1900 będzie sprawowana msza święta i nabożeństwo majowe przy kapliczce na ul. Granicznej. Zapraszamy.
05. W piątek 24 maja będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
Msze święte będą sprawowane o godzinach: 600, 900, 1530 oraz 1800.
Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 1800 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. bp Mirosław Gucwa. Wprawdzie jest to zwykły dzień roboczy, jednak oddajemy w tym dniu cześć naszej patronce Matce Bożej, dlatego wszyscy czujmy się zobowiązani do wzięcia udziału we mszy świętej. Zapraszamy wszystkich niosących feretrony, dzieci komunijne w strojach liturgicznych, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz dzieci sypiące kwiaty do udziału we mszy świętej i procesji o godzinie 1800.
W piątek również przypada Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
06. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. Józefa. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Jana Pawła II.
07. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej lewa strona od pani Janczowej. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej prawa strona od pani Mizgała.
08. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej na zakup tabernaculum zebraliśmy 19 710 zł. Zaś z 17 ofiar indywidualnych zebraliśmy w sumie 14 620 zł. W tym ofiara zbiorowa w kwocie 400 zł. Mieszkańcy ul. Krakowskiej oraz firmy działające przy tej ulicy złożyli ofiarę w wysokości 10 500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za hojność i wsparcie realizowanych w naszym kościele prac.
W tym tygodniu przystępujemy do malowania prezbiterium, a następnie pozostałej części kościoła, co na najbliższy czas wymusi przeniesienie się ze wszystkimi nabożeństwami również niedzielnymi do dolnego kościoła. W tym czasie niedzielne msze święte o godzinach: 900, 1030 oraz 1200 sprawowane będą przy sprzyjającej pogodzie na ołtarzu polowym ustawionym na tarasie przed naszym kościołem.
Prosimy o wyrozumiałość.
09. Przypominamy o pielgrzymce organizowanej przez Parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Krużlowej Śladami Bożego Miłosierdzia i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Podlasie i Litwę w dniach 25-28 czerwca 2024. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.