XXV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Najbliższa niedziela będzie niedzielą synodalną oraz Dniem Modlitw o Trzeźwość. Odbędzie się wówczas również doroczne liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej oraz przystępujących do Komunii Świętej.
 3. Dziś w Bazylice Matki Bożej Bolesnej o godzinie 1100 będzie celebrowana uroczysta msza święta jako dziękczynienie za tegoroczne plony. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Mieszkańcom z bloków przy ul. Piłsudskiego numery 74 i 76 za przygotowanie wieńca dożynkowego oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które prezentują nasz wieniec dożynkowy i biorą udział w tej mszy świętej.
 4. We wtorek będziemy obchodzić liturgiczne święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, który patronuje księdzu Mateuszowi Kaźmierkowi. Msza św. w intencji Solenizanta od Wspólnoty Kapłańskiej oraz Rady Duszpasterskiej reprezentującej naszych Parafian będzie sprawowana o godzinie 1800. Zapraszamy do licznego udziału w tej mszy świętej. Księdzu Mateuszowi oraz wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkich łask Bożych.
 5. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa. Przypominamy, że można składać podziękowania i prośby na środowe nabożeństwo nowennowe – do czego zachęcamy serdecznie. Uczmy się postawy wdzięczności wobec Bożej Matki, pamiętając o tym, że kto dziękuje, ten dwa razy prosi.
 6. W środę na wieczorną mszę świętą zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich Rodziców. Po mszy świętej spotkanie organizacyjne.
 7. Na czwartkową mszę świętą o godz. 1800 a po niej na zebranie zapraszamy Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 8. Najbliższy piątek będzie ostatnim piątkiem miesiąca. Z tej racji w miejsce różańca odmawianego o godzinie 1730 będzie celebrowana Droga Krzyżowa zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym nabożeństwie wszystkich naszych parafian.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne i spłatę kredytu. Zebraliśmy w sumie 10 080 zł. Dziękujemy również za ofiary na cele kultu religijnego, w tym jedną ofiarę w kwocie 5 000 zł złożoną przez jubilatów świętujących 40 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, sześć ofiar indywidualnych w łącznej kwocie 800 zł oraz jedną ofiarę znalezioną w kościele, z podpisem na ogrodzenie, w kwocie 150 zł. Bóg zapłać za hojność i wsparcie wszelkich podejmowanych działań.
 10. Dziękujemy panu Pawłowi Grabowi za nieodpłatne wykonanie serii zdjęć powierzchni dachu kościoła z wykorzystaniem drona. W kaplicy Anioła Stróża pojawił się duży zaciek, który ujawnił uszkodzenia blachy, które musimy naprawić i zabezpieczyć.
 11. Bóg zapłać Mieszkańcom bloku przy ul. Piłsudskiego 82, klatka III i IV, mieszkania od 31 do 60 za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. Dziękujemy również za ofiarę na cele parafialne w kwocie 660 zł. W bieżącym tygodniu prosimy o podjęcie się tego zadania Mieszkańców ul. Piłsudskiego numery nieparzyste od. P. Pasionków do Szkoły Podstawowej.
 12. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej. Dziewczęcą Służbę Maryjną i kandydatki do tej służby oraz aspirantów, ministrantów i lektorów a także kandydatów do pełnienia tych posług zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 1000.
 13. Przypominamy o pielgrzymce i spotkaniu wspólnot Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z terenu Diecezji Tarnowskiej w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, w najbliższą sobotę. Koszt pielgrzymki 30 zł. Wyjazd o godzinie 730, zbiórka przy autokarze na Placu Targowym o godzinie 715. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego zapisywania się wszystkich, którzy pragnęliby wziąć udział  w tym spotkaniu. Zapisy w zakrystii.
 14. Do nabycia jest prasa katolicka, zaopatrujmy się jak najliczniej w tę lekturę.