REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA

01. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 1800. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i włączanie się w nie przez niesienie feretronów i baldachimu.
02. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Mieszkańcom ulic: Lisiej, Myconia, Wójtowicza, Bujaka, Sowlin Roli i Sowlin Wygonu za przygotowanie ołtarzy, służbie kościelnej i liturgicznej, panom kościelnemu i organiście, chórowi parafialnemu, Panom noszącym baldachim, wszystkim noszącym feretrony, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz Służbie Maryjnej. Dziękujemy rodzicom za zadbanie o czynny udział dzieci w procesji, kapłanom za przygotowanie uroczystości. Nadzwyczajnym szafarzom za posługę przy ołtarzu. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!
03. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc w dni powszednie o godzinie 1800, a w oktawie Bożego Ciała w czasie procesji eucharystycznej.
04. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Wieczorna Msza św. w naszym kościele, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie sprawowana wówczas o godzinie 1700. Po Mszy procesja wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie. Do chorych w tym tygodniu udamy się w piątek od godziny 830. Prosimy zgłaszać wszystkich pragnących skorzystać z posługi pierwszopiątkowej.
06. W piątek również przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja eucharystyczna i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godzinie 1800.
07. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W czasie mszy świętej o godzinie 700 modlić się będziemy z Ruchem Szensztackim.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Świętej Rodziny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Matki Teresy Benedykty od Krzyża.
09. Dziękujemy trzem ofiarodawcom, którzy na potrzeby parafii złożyli w sumie 2 400 zł. Bóg zapłać!
10. Mieszkańcom ulicy Węgrzynowicza dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Lipowej.
11. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.