V Niedziela Wielkanocna

 1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej Dzieci klas III. Otoczmy je naszą modlitwą prosząc, aby pozostały zawsze wierne Chrystusowi i ceniły sobie życie w zażyłości z Chrystusem Eucharystycznym. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele diecezjalne.
 2. Dziś obchodzimy również dzień flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą – dzień modlitw za emigrację. Módlmy się, aby wszyscy nasi rodacy rozproszeni poza granicami naszego kraju pielęgnowali przekazaną w rodzinach wiarę oraz tradycje narodowe.
 3. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. W czasie mszy świętej o godzinie 10:30 będziemy się modlić za tegorocznych maturzystów prosząc o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów oraz właściwy wybór drogi życiowej.
 4. Róże Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na zmianę tajemnic różańcowych po mszy świętej o godzinie 9:00.
 5. Wszystkich zapraszamy do udziały w nabożeństwach majowych w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 18:00 w dni powszednie oraz o godzinie 16:30 w niedziele. Szczególnie zachęcamy do udziału w nich dzieci i młodzież szkolną, a rodziców prosimy o zmobilizowanie ich o podjęcia się tego codziennego obowiązku. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji modlitwy przy kapliczkach przydrożnych i przydomowych.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Możliwość  spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 6:00, 7:00  i 18:00. Od godziny 17:00 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 17:50. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 6:00, 7:00 i 18:00. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 17:00. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 6:30. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.
 7. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. W piątek po wieczornej mszy świętej zapraszamy na spotkanie lektorów z tzw. „starej gwardii”. Pamiętajmy, że posługa lektora nie „wygasa” i pozostaje się nim na całe życie. Zadbajmy o to, aby w czasie każdej mszy świętej w niedziele, a także w dni powszednie nie brakowało chłopców i mężczyzn pełniących tę zaszczytna posługę Słowa Bożego. Zapraszamy również osoby śpiewające do zaangażowania się w śpiew psalmów międzylekcyjnych. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do pana Organisty w soboty przed lub po wieczornej mszy świętej lub odpowiednio wcześniej przed niedzielną mszą świętą celem przećwiczenia psalmu. Lektorów, którzy nie mogliby wziąć udziału w piątkowym spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Mariuszem Królem odpowiedzialnym za Liturgiczną Służbę Ołtarza. Niech nasze zaangażowanie w liturgię będzie wyrazem naszej pogłębionej wiary i żywotności naszej wspólnoty.
 9. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława bp. i mecz. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie ks. Stanisław Trela. Składamy mu nasze najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wstawiennictwa Świętego Patrona. Msza święte w jego intencji od Rady Duszpasterskiej będzie sprawowana o godzinie 18:00.
 10. Na godzinę 10:00 również w sobotę zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz dziewczęta pragnące włączyć się w działalność tej grupy.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne: wpłatę na konto parafialne w kwocie 200zł oraz trzy ofiary indywidualne w łącznej kwocie 500zł. Dziękujemy również Jubilatom: państwu Lidii i Bogusławowi Prędkim, którzy z racji jubileuszu małżeńskiego złożyli na cele parafialne dar w kwocie 5000zł. Niech Pan Bóg błogosławi i wynagradza wszystkim ofiarodawcom!
 12. Rodzicom Dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Węgrzynowicza.
 13. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej i obrazów świętego Józefa.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Bednarczyk oraz Tadeusz Rutkowski, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godzinie 14:00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!