01. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele diecezjalne. Przyszła niedziela będzie niedzielą inwestycyjną. Po mszy świętej sprawowanej o godzinie 900 odbędzie się wówczas zmiana tajemnic różańca świętego.

02. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Dziś o godz. 1630 będzie procesja różańcowa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich naszych parafian, a szczególnie Rodziców z Dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej. W pozostałe dni tygodnia różaniec o godzinie 1700 a po nim msza święta. W związku ze zmianą czasu sprawowania wieczornych nabożeństw ulegnie również zmianie czas urzędowania kancelarii parafialnej. Od jutra będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 1600 do 1650.

03. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w ramach badań niedzielnych praktyk dominicantes i communicantes.

04. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać:
we wtorek – św. Franciszka z Asyżu
we środę św. Faustynę Kowalską, dziewicę
w piątek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

05. Na wtorkowy różaniec i mszę świętą zapraszamy uczniów klas VII wraz z Rodzicami. Po mszy świętej krótkie spotkanie organizacyjne.

06. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem różańcowym. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1700. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.

07. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

08. Z racji spowiedzi w czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna.

09. Modlitwa członków Ruchu Szensztackiego w sobotę 8 października, w czasie mszy świętej o godzinie 700. O godzinie 1000 spotkanie DSM oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, a także kandydatów i kandydatek do zaangażowania się w te formy duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

10. Zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów na Diecezjalną Pielgrzymkę i spotkanie w Porąbce Uszewskiej w przyszłą sobotę 8 października 2022r. Zapisy do środy włącznie w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

11. Przypominamy, że do dnia 16 października można zgłaszać kandydatów do Nowej Rady Duszpasterskiej. Kartki z nazwiskami kandydatów można składać do przygotowanej specjalnie skrzynki przy wejściu do kościoła.

12. Bóg zapłać członkom Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus za ofiarę złożoną na cele diecezjalne w kwocie 1 000 zł. Dziękujemy również trzem indywidualnym ofiarodawcom za ofiary w łącznej kwocie 800 zł złożone na ten sam cel.

13. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, od Państwa Pasionków do Państwa Twarogów za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do Granicznej.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej. W tym tygodniu specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 12 zł.