1. Świętujemy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezjalne.
 2. Przyszła niedziela będzie niedzielą budowlaną. Będzie ona również obchodzona jako Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia. W tradycji jednak śpiewanie kolęd przedłuża się aż do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego. Zachęcamy do pielęgnowania tej pięknej praktyki śpiewania kolęd w rodzinach. Dziś pół godziny przed wieczorną mszą świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd.
 3. Jutro zapraszamy na nowennę do św. Stanisława Kostki przed poranną i wieczorną mszą świętą, a w środę na nowennę do MBNP.
 4. W środę na wieczorną mszę święta oraz bożonarodzeniowe spotkanie opłatkowe na plebanii zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską.
 5. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte według porządku niedzielnego. Po mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Gotowe zestawy zawierające kredę oraz kadzidło będzie można nabyć przy wejściu do kościoła. Natomiast po powrocie do domów naznaczmy odrzwia naszych domostw na znak przyjęcia Chrystusa do naszego domu. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada również I czwartek miesiąca.
 6. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1700. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600. Możliwość spowiedzi również codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą.
  Z racji uroczystości oraz I piątku miesiąca kancelaria w czwartek i piątek będzie nieczynna.
 7. Do chorych udamy się tradycyjnie w piątek, proszę o zgłaszanie osób pragnących skorzystać z posługi sakramentalnej w zakrystii lub w kancelarii.
 8. W sobotę zapraszamy na spotkanie o godzinie 1000 LSO oraz DSM. Zaś na godzinę 1130 zapraszamy na kolejną próbę wszystkich Śpiewających i pragnących dołączyć do Zespołu W tym tygodniu będziemy kontynuować nabożeństwa z błogosławieństwem kolędowym dla poszczególnych rejonów naszej parafii:
  – W poniedziałek 3 stycznia, godzina 1700: ul. Piłsudskiego, bloki: 68, 70, 74, 76, 78, 80 oraz 82
  – We wtorek 4 stycznia, godzina 1700: ul. Witosa bloki nr 1, 3, 7, 9, domy wokół starej kaplicy, ul. Piłsudskiego od P. Pasionków do ronda oraz ul. Fabryczna boki nr 1 i 2.
  – W Środę 5 stycznia, godzina 1700: ul. Graniczna z ulicami przyległymi, ul. Wierzbowa, ul. Miła, ul. Zacisze z ulicami przyległymi, ul. Witosa, ul. Piłsudskiego od DPS do P. Wadowskich
  – W piątek 7 stycznia, godzina 1700: ul. Willowa po obu stronach z willami i domy za willami oraz Osiedle Metalowców
 9. Bóg zapłać za dwie ofiary, które wpłynęły na konto parafialne w łącznej kwocie 700 zł oraz Członkom Róży bł. Karoliny Kózka za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła w kwocie 200 zł. Bóg zapłać również za ofiary przekazane przez różnego rodzaju podmioty na świąteczne wsparcie najbardziej potrzebujących przez parafialny oddział Caritas. Wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim naszym ofiarodawcom i dobrodziejom.
 10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin-Rola.
  Dziękujemy również za złożenie ofiary na cele parafialne w kwocie 150 zł.
  Msza święta w intencji Mieszkańców Sowlin-Rola i za Zmarłych z tych Rodzin będzie sprawowana 21 marca o godzinie 1700.
  Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom Sowlin Wygonu.
 11. Informujemy, że nasz stacjonarny numer parafialny uległ zmianie, obecnie można się dodzwonić do parafii pod numer: 12 352 12 27. Jest on dostępny w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.