1. Przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Główne uroczystości dziś przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.
 2. W naszej wspólnocie gościmy ks. bp. Artura Ważnego, który wizytuje naszą parafię. Po mszy świętej o godzinie 900 Ksiądz Biskup spotka się z Radą Duszpasterską, Caritas, Różami Żywego Różańca, kołami koronkowymi, a po mszy świętej o godzinie 1030 z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną, scholką dziecięcą i grupą młodzieżową. Zakończenie wizytacji  w czasie mszy świętej o godzinie 1200.
 3. Dziś po mszach świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Zapraszamy do licznego udziału w codziennych nabożeństwach, szczególnie poniedziałkowej nowennie do św. Stanisława Kostki i środowej nowennie do MBNP. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie w łączności ze mszą świętą o godzinie 1800 oraz w niedzielę  o godzinie 1630.
 5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. W piątek natomiast 25 czerwca dzieci i młodzież szkoły podstawowej i szkół średnich przeżywać będą zakończenie roku szkolnego:
  * Młodzież szkół średnich wraz z wychowawcami, nauczycielami i w miarę możliwości również rodzicami zapraszamy na mszę świętą o godzinie 800.
  * Dzieci i młodzież szkoły podstawowej z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami na mszę świętą o godzinie 1000.

  Będziemy dziękować w czasie tych mszy świętych za miniony rok szkolny, prosząc o błogosławieństwo na czas letniego wypoczynku.
 7. Najbliższy piątek będzie ostatnim piątkiem miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia:
  * o godzinie 1700 adoracja i koronka,
  * o godzinie 1730 Droga Krzyżowa i nabożeństwo czerwcowe.
  Po ich zakończeniu msza święta.
 8. W czwartek na godzinę 1600 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz grupę młodzieżową na ognisko przy Świetlicy Wiejskiej w Sowlinach.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele parafialne, wyniosły one 10 850zł. Z ofiar tych spłacamy comiesięczny kredyt w kwocie 8 200zł oraz gromadzimy środki na bieżące i planowane inwestycje, zadania i parafialne opłaty. W tym tygodniu przystępujemy do prac przy naszym przykościelnym parkingu. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności z tym związane. Bardzo dziękujemy również za darowiznę w kwocie 500zł na cele parafialne, która wpłynęła na nasze konto oraz cztery ofiary indywidualne w łącznej kwocie 550zł.
 10. Informujemy, że dwie msze święte za śp. Ks. Jana Bukowca, o które poproszono anonimowo zostaną odprawione: 28 sierpnia o godzinie 700 oraz 31 sierpnia o godzinie 700.
 11. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej, numery nieparzyste pozostała część za posprzątanie naszego kościoła oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w wysokości 250zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 30 sierpnia o godzinie 700. Dziękujemy również Rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę na kwiaty oraz Siostrze z parafii MB Bolesnej z Limanowej, za udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej numery parzyste 14-30.
 12. Zachęcamy do nabywania obrazów św. Józefa oraz nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.