1. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600, a także w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek po mszy świętej o godzinie 700, o godzinie 1630 oraz 1900 śpiewana Droga Krzyżowa „Ślad losu”.
  2. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach: do św. Stanisława Kostki, Nowennie do MBNP oraz nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Andrzeja Boboli. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Stanisława Kostki.
  3. We czwartek 24 marca przypada Dzień Misjonarzy Męczenników oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Na wieczorną mszę świętą i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy młodzież klas ósmych i ich rodziców. Natomiast przed wieczorną mszą świętą zapraszamy do modlitwy wspólnej przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Modlitwę tę wprowadzamy jako stałą praktykę w każdy czwarty czwartek miesiąca, aby w tych trudnych i niespokojnych czasach przez wstawiennictwo Patrona Polski – św. Andrzeja Boboli wypraszać łaskę pokoju i pomyślność dla naszej Ojczyzny.
  4. W piątek 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania się duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła, a następnie wypełnione złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej do piątku włącznie. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. Sobota 26 marca będzie Dniem Modlitw za Więźniów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godzinie 1000 będzie kolejne spotkanie dla LSO oraz DSM.
  6. Już dziś przypominamy, że w Niedzielę Palmową, po mszy świętej i nabożeństwie Gorzkich Żali o godzinie 1200 zostanie rozstrzygnięty Konkurs Palm. Zachęcamy do przygotowywania i przyniesienia własnoręcznie przygotowanych palm na tę uroczystość. Prosimy również naszych parafian o ewentualne włączenie się w fundowanie nagród dla uczestników tego konkursu. Prośbę tę kierujemy do osób chętnych, które podobnie jak w roku ubiegłym, spontanicznie włączyły się w tę akcję.
  7. Dziękujemy za dwie ofiary, które wpłynęły na konto parafialne oraz dwie ofiary złożone w zakrystii i kancelarii parafialnej, w łącznej kwocie 950 zł z przeznaczeniem na inwestycje parafialne. Przypominamy, że z ofiar składanych indywidualnie i wspólnotowo na tacę spłacamy należność za wykonanie parkingu i ogrodzenia parafialnego oraz przygotowujemy się do wykonania witraży w oknach naszej świątyni. Aktualnie koszt wykonania witrażu z projektem, bez ceny okna, wynosi 4 tysiące zł za m2. Wstrzymujemy się jeszcze z pracami remontowymi we wnętrzu naszej świątyni, aż do momentu rozstrzygnięcia kwestii pokrycia naszego dachu. Módlmy się, abyśmy nie stanęli przed koniecznością zmiany poszycia południowej strony dachu. Gdyby znaleźli się potencjalni fundatorzy witraży do naszej świątyni, to prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  8. Diecezjalna Caritas poprosiła nas jako wspólnotę o przygotowanie 10 paczek ze wsparciem dla ludności na Ukrainie. Paczki te zostaną przygotowane ze zgromadzonych środków parafialnych, aby dodatkowo nie obciążać naszych parafian, spodziewając się, że taka pomoc będzie potrzebna systematycznie w przyszłości i wówczas staniemy przed koniecznością takiego wsparcia. Dziękujemy osobom, które wiedząc o tej akcji już złożyły ofiary na jej wsparcie. Bóg zapłać!
  9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom pozostałej części ul. Willowej. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Dębowej.
  10. Przy wejściu do kościoła można nabyć baranki i świece. Ofiarami składanymi przy ich nabywaniu wspieramy działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas. Niech na naszych świątecznych stołach nie zabraknie paschału symbolizującego obecnego wśród nas Chrystusa, a następnie zanieśmy je na groby naszych bliskich, dzieląc się z nimi wielkanocną radością. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.