01. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, wszystkich zachęcamy do duchowego pielgrzymowania z Radiem RDN oraz modlitewnej łączności z pielgrzymującymi, szczególnie z naszej parafii. Wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w piątek 25 sierpnia.

02. W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu kończy się odpust ku czci Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w zaplanowanych jeszcze dzisiaj nabożeństwach.

03. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
w poniedziałek – św. Piusa X, papieża
we wtorek– Najświętszą Maryję Pannę, Królową
we czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła – święto
w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską – uroczystość,

04. We czwartek na wieczorną adorację oraz mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny. Przyzywajmy jego wstawiennictwa w tym niepewnym i niebezpiecznym czasie.

05. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800 oraz na cykliczne nabożeństwa i codzienny różaniec, rano o godzinie 630, a wieczorem o godzinie 1730.

06. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży. Św. Józefa.

07. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne w kwocie 10 880 zł oraz na wsparcie powodzian w Słowenii we wtorek 15 sierpnia w kwocie 5 610 zł.
Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
Informujemy, że jeszcze przed wakacjami wykonaliśmy niezbędne uziemienie schodów oraz oznaczyliśmy i oświetliliśmy drogi ewakuacji z naszego kościoła.
Wszystkie prace kosztowały 25 000 zł. W ubiegłym tygodniu sfinalizowaliśmy również odbiór budynków naszego parafialnego kościoła, plebanii oraz przykościelnego parkingu.
Za nieocenioną pomoc i życzliwość w tym zakresie dziękujemy panu inspektorowi Adamowi Wiśniewskiemu oraz panu inżynierowi Janowi Grucelowi. Bóg zapłać!

08. Dziękujemy także Jubilatom, którzy złożyli na cele parafialne 3 000 zł oraz dwóm indywidualnym ofiarodawcom, którzy złożyli na ten cel odpowiednio 300 zł i 200 zł.

09. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok bloku nr 78, klatka III i IV za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 80.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Katarzyna Dudek. Plećmy Bożemu miłosierdziu jej nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.