PO REMONCIE – fotograficzne zestawienie prac remontowych przy Świątyni

01. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, aby i w naszej wspólnocie Pan upodobał sobie młodych ludzi gotowych odpowiedzieć na Jego powołanie. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
02. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkim solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności!
03. W czwartek w liturgii będziemy wspominać św. Marka Ewangelistę, który patronuje naszemu panu Kościelnemu. Życzymy mu zatem zdrowia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz wstawiennictwa i opieki Świętego Patrona. Święto św. Marka Ewangelisty jest dniem błogosławieństwa pól. Z tej okazji w łączności z popołudniową mszą świętą o godzinie 1800 zapraszamy do udziału w procesji i modlitwie o błogosławieństwo dla naszych pól i zapewnienie sprzyjającej pogody i obfitość urodzajów.
04. Również w czwartek w czasie wieczornej mszy świętej modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godzinie 1730 i do udziału we mszy świętej.
05. W piątek o godzinie 930 celebrowana będzie msza święta na zakończenie Roku Szkolnego dla Maturzystów ZS w Limanowej.
06. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Rity. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Matki Teresy z Kalkuty.
07. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej. W sumie zebraliśmy 14140 zł. Od następnej składki inwestycyjnej będziemy starać się gromadzić środki na zakup nowego ażurowego i kosztownego tabernaculum do nowego ołtarza. Dziękujemy również pięciu ofiarodawcom indywidualnym, którzy złożyli w sumie 2100 zł na cele parafialne. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
08. Dziękujemy fundatorom I, II, VII i VIII stacji Drogi Krzyżowej za złożenie ofiar na ich wykonanie. Stacja III zostanie ufundowana z indywidualnych ofiar cząstkowych składanych przez parafian na ten cel. Do wykonania pierwszych trzech stacji Drogi Krzyżowej przystąpimy już w rozpoczynającym się tygodniu.
09. Kontynuujemy prace remontowe w naszym kościele Przypominamy, że msze święte w dni powszednie są celebrowane w dolnym kościele.
10. Wyrazy wdzięczności składamy Panu, który nieodpłatnie zamalował wulgarny napis na ścianie parafialnego garażu. Dziękujemy również Państwu, którzy jeszcze przed świętami Wielkanocnymi wymienili uschłe krzewy w donicach przykościelnych. Wszystkich obejmujemy naszą wdzięcznością i modlitwą przypominając, że za wszystkich naszych fundatorów i dobrodziejów modlimy się co tydzień w czasie piątkowych mszy świętych zbiorowych.
11. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Kwiatowej za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Zadziele.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Knapik. Polećmy Bożemu Miłosierdziu jego nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wieczny. Amen!