Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, dlatego po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odmówimy wspólnie wspomniany akt.
 2. Dzisiaj również obchodzimy Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią po mszach świętych odbędzie się zbiórka środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju oraz zapowiadana wcześniej zbiórka na Kościół w potrzebie.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas Adwentu. Po każdej mszy świętej zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będzie można je nabywać codziennie w kościele. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków będą dopełnieniem wynagrodzenia naszego Pana Kościelnego. Zaś ofiarami za świece wspierać będziemy działania diecezjalnej i parafialnej Caritas.
 4. W przyszłą niedzielę przypada również 12. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – biskupa Andrzeja Jeża. Módlmy się w tym dniu za osobę i posługę Ks. Biskupa.
 5. Od poniedziałku 29 listopada będą celebrowane nabożeństwa roratnie. Dlatego już dziś prosimy dzieci o przygotowanie tradycyjnych lampionów, które będą przynosić na te nabożeństwa na znak wyczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Jego Narodzenia. Starszych również prosimy o zaopatrzenie się w lampiony lub świece.
 6. Zapraszamy do codziennego różańca połączonego z wypominkami za Zmarłych, odmawianego do końca listopada o godzinie 1630. Zapraszamy również na poniedziałkową nowennę do św. Stanisława Kostki, środową nowennę do MBNP oraz czwartkowe nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W czwartek na wieczorną mszę świętą oraz spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy młodzież klas VII oraz ich Rodziców.
 8. W piątek na wieczorną mszę święta i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy Młodzież naszej parafii a w sobotę na cotygodniowe spotkanie o godzinie 1000 DSM oraz LSO.
 9. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary złożone na inwestycje parafialne i spłatę kredytu. Zebraliśmy w sumie 7 950 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom.
 10. Mieszkańcom ul. Granicznej do numeru 10 oraz Błękitnej dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w wysokości 550 zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 15 lutego o godzinie 1700. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Granicznej pozostała część oraz ul. Darniowej, Pod Górą i Ceglarskiej.
 11. Bardzo prosimy wszystkich kierowców parkujących na parkingu przykościelnym o stosowanie się do oznakowania umieszczonego na ogrodzeniu. Prosimy, aby bramą wyjazdową z terenu przykościelnego była wyłącznie brama środkowa. Dużą bramę pomiędzy figurami Apostołów pozostawmy dla wszystkich pieszych i udających się do samochodów zaparkowanych poza parkingiem przykościelnym. Celem tej prośby jest usprawnienie ruchu przy kościele tak pieszych, jak i zmotoryzowanych, a przede wszystkim troska o bezpieczeństwo nas wszystkich.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.